Úvod | Super (rubriky)

Advent klepe na dveře perníkovým kouzlením

Správná hospodyňka plánuje všelijaká cukrovíčka už od konce listopadu. Dobře totiž ví, že některá se musejí uležet, aby byla na Štědrý den právě tak akorát křehká či vláčná.

Perníčky patří právě k tomu druhu pečiva, které potřebuje ležet alespoň tři týdny. Nejlépe se pečou ve velkém, a tak se s nimi dá prožít hezká sobota či neděle v kruhu několika kamarádek. Jedna se uvolí, že zadělá těsto (nejlépe den dopředu a nechá ho v chladničce odpočinout), další dvě nachystají něco ~přenosného~ k zobání, když nad pečením vyhládne. A pak už jenom válíme, vykrajujeme, vymýšlíme různé tvary. Když si k tomu otevřete třeba láhev dobrého bílého vína, podpoříte fantazii a z perníku vyčarujete pravá vánoční kouzla. Zdobit se dá polevami všech barev, ale také třeba polepovat obrázky. Můžete si postavit perníkovou chaloupku a šikovný manžel k ní vyrobí z kousku překližky dno s baterkou, žárovkou a vypínačem, takže okýnka budou krásně svítit do vánoční pohody. Do některých perníčků si ještě před pečením nezapomeňte udělat dírku na závěs. Stromeček ozdobený barevnými mašličkami, perníčky a červenými jablíčky se sice neblýská sklem, zlatem a stříbrem, zato krásně voní skořicí a hřebíčkem a vytvoří v pokoji atmosféru trochu starosvětských, pravých českých Vánoc - jako od Josefa Lady. Pověsit se ale dají perníčky také pod lustr, na dveře nebo ke jmelí.

Radost pro děti

Se zdobením perníčků vám jistě rády pomohou děti. Zejména pro holčičky je taková neděle s maminkou a jejími kamarádkami, strávená nad přípravou Vánoc, tím nejkrásnějším vstupem do světa malých ženských tajemství. Co všechno z perníkového těsta vykouzlíte, záleží jen na vás. Určitě si ale nechte také část tohoto křehoučkého pečiva na mlsání. A smiřte se s tím, že rodina se o jejich zmizení postará ještě před svátky - perníčky budou sice trochu tuhé, jejich vůni a chuti ale neodolá nikdo, kdo projde kolem mísy, která může stát jako dekorace na kuchyňském stole.

Karamelové perníčky

Potřebujeme: 100 g kostkového cukru, 2,5 dl vody, 600 g hladké mouky, 1/2 balíčku prášku do perníku, 160 g moučkového cukru, balíček vanilinového cukru, 60 g másla, 2 lžíce medu, 2 vejce, po lžíci citrónové a pomerančové šťávy, skořici, tlučený hřebíček, tuk na vymazání, vejce na potření, čokoládovou nebo bílou polevu.

Z cukru připravíme karamel, zalijeme vodou a povaříme. Mouku smíchanou s práškem do perníku prosejeme, přidáme moučkový a vanilinový cukr, rozehřátý tuk s medem, vejce, šťávy, koření, vypracujeme vláčné těsto, vyválíme plát 0,5 až 1 cm silný a z něj vykrajujeme tvary. Vychladlé perníčky zdobíme polevou.

Datum vydání: 11.11.2001

Archiv článků, dnes již neexistujícího deníku Super

Starší články z této rubriky:

Vůně sváteční PEČENĚ
NEBOJTE SE KORKU
DALIBOR GONDÍK: CO JE NAZDOBENÉ,CHUTNÁ LÍP
Každý den jiná
Křidýlko nebo stehýnko?
Jak mládnou židle?

Novější články z této rubriky:

Josef Velčovský MILUJE RYBY
Jedinečná vůně jehličí
Do mladé domácnosti