Úvod | Super (rubriky)

Michal David: Prodá své hudební dítě do Paříže?

Ještě před dnešním ranním odletem do Paříže se nám včera podařilo zastihnout zpěváka a hudebníka Michala Davida, který chce o tomto víkendu výjimečně odpočívat - a to rovnou ve Francii.

/PRAHA/ ~Letím s naší Klárkou do EuroDisneylandu, protože jí to slibuji už od jara. Moc se mi to hodí i proto, že jsem tento týden ještě před rozedněním zkolaboval přímo nad mixážním pultem. Stačil jsem ještě zavolat ženu a ta mi naměřila tlak šedesát na devadesát. Hodil jsem do sebe panáka a pak tvrdě usnul. Prospal jsem sedmnáct hodin,~ popsal nám včera okamžiky svého vyčerpání Michal David.

Večeře s Margitou

S Klárkou budeme dvě noci spát v hotelu přímo v EuroDisneylandu a po dva dny snad i mě ty pohádkové bytosti přivedou na jiné myšlenky,~ slibuje si od víkendu Michal David. V Paříži však přece jen zavadí i o práci. ~Mám schůzku s francouzským producentem, který projevil zájem o licenci na můj muzikál Kleopatra. Jak vše dopadne, samozřejmě nevím, proto o nadějích raději nechci ani mluvit. V každém případě však jsme si dali v Paříži sraz s tenoristou Štefanem Margitou, který tam momentálně zkouší inscenaci Mavra od Stravinského. Půjdeme spolu na večeři, nejspíš prý k Buddhovi. A v pondělí se už zase vracím k notám,~ prozradil Michal David.

Zvuk a la Gramy

Poté se vrhá opět k dokončení muzikálu. ~Mohu se pochlubit, že hudbu nám přijede do pražského Rudolfina zmixovat americký sound inženýr Tom Fletcher, který byl už čtyřikrát no minovaný na cenu Gramy za míchání zvuku pro hollywoodské filmy. Takže co se týče zvuku, bude to špička. Poprvé se tady ukážeme s tak obrovským ansámblem. Dohromady jde o sto lidí - sedmdesátičlenný smyčcový orchestr, skupinu Golem, dvacetičlenný sbor, sólisté, kvarteto...~ vypočítává své plány Michal David, který pro svůj projekt skládal hudbu přes dva roky.

Finále s královnou

Ačkoli Davidův muzikál v režii Filipa Renče startuje až 22. 2. 2002, už teď má podle jeho slov Divadlo Broadway na Kleopatru prodáno deset tisíc vstupenek. ~Svou první takovou premiéru v kostýmech si však odbudeme už v Silvestru na Nově v leitmotivu Teď královnou jsem já,~ dodává David, který je rovněž autorem finální písně novácké silvestrovské show Ať jsme příště moudřejší. Populární zpěvák se dušuje, že kromě péče o své hudební novorozeně se začne více starat o svou relaxaci. ~Už raději nevynechám ani jeden svůj čtvrteční tenis. A až se mi zachce, pustím si nějaký svůj oblíbený historický film, přečtu si historickou nebo esoterickou literaturu,~ uvažuje o svém odpočinku. Ze všeho nejvíc mu však v těchto chvílích imponuje představa, že dnes nebo zítra na všechny starosti zapomene a sveze se v EuroDisneylandu na nějakém tom kačerovi...

Datum vydání: 10.11.2001

Archiv článků, dnes již neexistujícího deníku Super

Starší články z této rubriky:

Dalibor Janda našel záhadnou TRUHLU
Kotvald a Hložek JSOU NA SEBE JAKO cizí
Trojí typ žen
Pokojové rostliny
Lopezová pomýšlí na dítě
Plánujeme osvětlení?

Novější články z této rubriky:

Nesvadbová: On je ochoten koketovat i s popelnicí
Horníčkovi se už lépe dýchá
Tereze Pergnerové VYKRADLY BYT KAMARÁDKY