Úvod | Super (rubriky)

Naložená kvašená ZELENINA

Náš tip

Potřebujeme: 800 g rajských jablíček, 500 g cibule, 500 g mrkve, 500 g petržele (nezaměnit s pastiňákem!), 300 g paprik, 300 g křenu, 200 g česneku, 200 g květáku, 200 g zelí, 2 - 4 dcl oleje (nejlépe olivového), 5 polévkových lžic (PL) 8 % octa, 5 PL hořčičného semene, trochu soli.

Postup: Petržel a mrkev nastrouháme na struhadle (hrubém). Papriky, rajčata, cibuli, květák a zelí pokrájíme. Česnek namačkáme, křen nastrouháme na jemném struhadle. Vše smícháme, přidáme hořčičné semeno, olej, sůl, ocet a dobře promícháme. Necháme stát do druhého dne. Poté naplníme do dobře vymytých sklenic. Pozor: Nesterilujeme! Uchováváme v chladnu a temnu.

Užití: Kvašenou zeleninu přidáváme do salátů, pomazánek nebo použijeme jako přílohu k rýži či špagetám. Můžeme samozřejmě jíst s glukopurem a chlebem jako večeři.

Poznámka: Kvašená zelenina obsahuje mnoho vitaminů i jiných pro organismus potřebných látek. Může vydržet do doby než budeme mít novou, čerstvou zeleninu. (Pokud ovšem tuto lahodnou směs ještě dříve nesníme - v nejhorším případě ihned poté, co ji naložíme!) Kvašená zelenina se vyznačuje vysokou biologickou hodnotu. Poslouží nám v přechodném zimním období, kdy cena čerstvé zeleniny (většinou dovážené) bývá často dost vysoká. Dobrou chuť!

Datum vydání: 8.11.2001

Archiv článků, dnes již neexistujícího deníku Super

Starší články z této rubriky:

SVĚT BYLIN LUBY SKOŘEPOVÉ
PROSKURNÍK si zaslouží náš dík
Máte smysl pro humor?
Chraňme si svou kůži
Trápení není nutné
UHERSKÝ HRNEC

Novější články z této rubriky:

Pomůže mi jitrocel,