Úvod | Super (rubriky)

SVĚT BYLIN LUBY SKOŘEPOVÉ

Učí se ve starých herbářích

EXKLUZIVNĚ PRO SUPER!

Herečka a spisovatelka Luba Skořepová zná recepty na složení bylinných směsí, které už pomohly od rozmanitých zdravotních problémů nejen mnohé hvězdě uměleckého nebe, ale i jiným smrtelníkům. O své zkušenosti, které čerpá také ze starých herbářů, se každý čtvrtek na této stránce dělí i s vámi, čtenáři deníku Super. Paní Lubo, máte slovo:

Zdravím vás, milí přátelé, kteří věříte v čarovnou moc přírody. Nemoci dnes necháme stranou a uděláme se půvabnými pomocí přírodních zdrojů. Zkuste využít následující rady ještě dnes.

Půvab za drobné

Zelenina a ovoce jdou k duhu nejen našemu žaludku, rády také přispějí k něčemu tak mimořádně důležitému, jako je naše krása. Je přece nutné, aby ženská pleť zářila a voněla zdravím. Tak ušetříte i dost velké peníze za make-up, protože pak je škoda skrývat pod ním takovou svěžest, která se dá získat skoro zadarmo. Nevěříte? Více se dozvíte z následujících řádků. Kouzelné jablíčko: S chutí se klidně do jablka zakousněte, ovšem polovinu si nechte. Nastrouhejte ho a naneste na tvář ve vrstvě silné asi 1 cm. Musíte si k tomu lehnout, aby dřeň na obličeji dobře držela. Když si tak můžete vleže pohovět trochu déle, výsledek bude báječný - ať jde o slečny, či paní. Ani rodina to jistě nepřejde bez povšimnutí - samozřejmě příjemného. Chcete hned tmavší pleť? Když se tomu ~ vašemu vyvolenému~ líbí tmavá pleť a máte-li kukadla pomněnková nebo ~cikánská~, nastrouhejte si mrkvičku. Její šťávou se potírejte, tvářička se vám zatřpytí a půvabně ztmavne. Přidáte-li ještě trošku jižního temperamentu, budete mít pocit, že jste na dovolené třeba v Itálii, Řecku či Španělsku.

Co tají brambor?

Bramborák trochu jinak: Připravte si těsto na bramborák a trochu šťávičky z něj nabídněte i svému obličeji. Tak mu dopřejete škrob, vitamin C - a bůhvíco ještě prospěšného tento prostý životabudič skrývá. Uklidníte tak i znepokojenou pleť vysušenou třeba špatnou náladou či rozmary počasí.

Syrový brambor vyživuje, osvěžuje a kůžičku vypne tak důkladně, že možná i vaše zrcadlo z té hezké proměny bude jako před infarktem. Samozřejmě tuto regeneraci mohou využít i pánové.

Elixír na pleť, která potřebu je vodu: Vezměte hlávkový salát, otrhejte listy a rozmixujte je v trošce vody. Šťávu sceďte a udělejte si tak obklad, zábal či masku. Uvedenou tekutinu můžete přimíchat do krému nebo zahustit sójovou moukou či pšeničnými klíčky. Jedině tato zelenina obsahuje vitamin E. Vy budete krásné ještě více, než dosud jste! Já to také zkusím. Ještě dřív se však s vámi rozloučím, s tím, že se těším na té to stránce deníku Super zase na shledanou za týden. Ať vám uběhne pokud možno v pohodě. A nic neponechávejte náhodě! Vaše Luba Skořepová

Poznámka redakce: Četní čtenáři se dotazují, kde by mohli Lubu Skořepovou vidět živě - na vlastní oči. Na jevišti je k tomu nejbližší šance 13. listopadu, kdy má pražské Divadlo v Řeznické od půl osmé večer na programu hru Mydlibaba a ty druhé. Tři monology diametrálně odlišných žen v duchu poněkud černého humoru předvede jen jediná osoba - Luba Skořepová.

Datum vydání: 8.11.2001

Archiv článků, dnes již neexistujícího deníku Super

Starší články z této rubriky:

Chraňme si svou kůži
Trápení není nutné
UHERSKÝ HRNEC
ZNÁTE svoje tělo?
Z kapsáře kořenářky Jaryny Vorlíčkové
Kostival lékařský umí ochránit

Novější články z této rubriky:

PROSKURNÍK si zaslouží náš dík
Máte smysl pro humor?
Naložená kvašená ZELENINA
Pomůže mi jitrocel,