Úvod | Super (rubriky)

Firma Václava Vydry zbankrotovala záměrně?

Herec vyměnil společníka!

Herec Václav Vydra (45) byl jednatelem společnosti pro obchod se zbraněmi, která údajně zkrachovala. ~Byli jsme prostě firma, která skončila. Je to smutné, nebyli jsme na to zvyklí, ale tak už to na světě chodí,~ řekl o svém podnikání v nedávném novinovém rozhovoru. Deník Super má však informace, že Vydra si v podnikání nevedl zase až tak špatně. K tomuto zjištění stačí zapátrat v obchodním rejstříku vedeného Městským soudem v Praze. K 21. 8. 1991 do něj byla zapsána obchodní firma EL CID, spol. s r. o., v níž byli jako společníci vedeni Tomislav Kloz, Čestmír Řanda a právě Václav Vydra, který byl jednatelem. Kupodivu na stejné adrese v Praze 5 byla 23. 4. 1996 zapsána další firma s takřka totožným názvem a stejným předmětem podnikání, EL CID, s. r. o. Také v ní byl Václav Vydra jednatelem. Od předchozí se však lišila tím, že Vydrova hereckého kolegu a kamaráda Čestmíra Řandu (42) nahradili dva noví společníci JUDr. Viktor Bradáč a Jaromír Šesták.

Stačí nahlédnout do Zlatých stránek

Známý pražský advokát JUDr. Oldřich Choděra o vlastně dvojím zapsání téže firmy do obchodního rejstříku deníku Super řekl, že ~je v rozporu s obchodním zákoníkem~. Dejme však slovo herci Čestmíru Řandovi: ~Přišel jsem do práce a ke svému úžasu jsem zjistil, že máme vyměněné zámky,~ vzpomíná. ~Nikdo nebyl schopen mi vysvětlit, proč k tomu došlo a Vašek Vydra přišel s nějakou nejapnou výmluvou. Když jsem pak jel s dodávkou pro zboží, napadl mě, že jsem ji ukradl. Byl to samozřejmě nesmysl. Ve skutečnosti jsem právě já měl ve firmě na starosti vozidla.~ Řanda pochopil, že za změněných poměrů nemá ve firmě co dělat a o to zřejmě Vydrovi šlo. Zatímco první EL CID oznámil bankrot a šel do konkursu, nový EL CID si dal za necelé čtyři měsíce, 1. 8. 1996, změnit název na C. I. D. Praha, s. r. o. Pod tímto názvem existuje tato firma obchodující se zbraněmi a střelivem dodnes, jak dokazují i Zlaté stránky. Dodejme, že C. I. D. Praha nabízí stejné značky zbraní jako původní EL CID. Vydra v ní svůj podíl prodal.

Byl to omyl?

~Vůbec nechápu, proč šla naše původní firma do konkursu,~ zamýšlí se Čestmír Řanda. ~Není pravda, že nám obchodování nešlo, jak stále tvrdí Vašek Vydra. Proč by potom sám zakládal pod prakticky totožným názvem novou firmu, která vlastně existuje dodnes?~ Sám Václav Vydra vysvětlil deníku Super dvojí zápis firny omylem. ~To se nemělo stát,~ uvedl. ~Změnou názvu na C. I. D. jsme to pak uvedli do pořádku.~ Otazník visí nad splacením bankovního úvěru firmy EL CID. ~Konkursní řízení dosud běží a z toho, co zbude, by měl být úvěr 10 miliónů korun uhrazen,~ tvrdí Václav Vydra. Podle jiné verze však úvěr přesáhl 15 miliónů korun.

Datum vydání: 8.11.2001

Archiv článků, dnes již neexistujícího deníku Super

Starší články z této rubriky:

Karel Svoboda: Pánbůh mi nadělil vnučku
Bartošová obviňuje trenéra, Huf zase zpěvačku
PO KOM TY DĚTI JSOU?
VYPÁLÍ Rammstein Paegas Arenu?
PAVEL LANDOVSKÝ: Švejk odhaluje blbost
Z jednoho střihu pokaždé jiná

Novější články z této rubriky:

Nesvadbová: On je ochoten koketovat i s popelnicí
Horníčkovi se už lépe dýchá
Tereze Pergnerové VYKRADLY BYT KAMARÁDKY
Dalibor Janda našel záhadnou TRUHLU
Michal David: Prodá své hudební dítě do Paříže?
Kotvald a Hložek JSOU NA SEBE JAKO cizí