Úvod | Super (rubriky)

Superbotky ledacos zachrání

Dámská obuv letošní sezóny se vyznačuje rafinovaností, ženskostí, raženými dezény a podpatky. Ženy v ní zkrátka vypadají sexy.

Výška podpatků?

Od 3 do 6,5 cm Pokud obléknete kostým, můžete zkusit i velmi jemné tužkové podpatky. Plochá podešev se objevuje sporadicky, nejčastěji u sportovní obuvi. Na území dámské módy ale zavítal i styl, který čerpá z pánských vzorů - tyto botky se však hodí pouze ke sportovnímu oblečení nebo na vycházky. Na detaily je letošní zima poměrně skoupá. Když už, tak se na botách, stejně jako na kabelkách, uplatňuje kontrastní štepování. O něco oblíbenější jsou loga a vyšívané erby zvětšeného tvaru. Zimní lodičky i holeňovou obuv (neboli kozačky) zdobí pravá nebo umělá kožešina, většinou na lemech, večerní obuv pak oživují přezky, umělé květiny a štrasové ozdoby.

Černá vítězí

Barevnost se pro zimní dny výrazně zklidnila: Jednoznačně převládá černá, módní je i její kombinace s bílou. Oblíbené jsou i béžové odstíny, velbloudí hnědá a další tóny hnědých a zelených barev. Objevuje se také kombinace matu a lesku nebo hladké kůže s textilním materiálem. V nabídce je i mnoho dezénů s krokodýlí kůží. Pro společenské události můžete zvolit například lodičky z kvalitních textilií, které jsou bezvadně vyztuženy, a tak vydrží mnoho protančených nocí.

Frčí poloholínky a la 80. léta

Ale aby ta letošní sezóna nebyla barevně příliš monotónní, sázejí módní návrháři na to, že žena si podle svého vkusu dokáže oblečení osvěžit barevnými doplňky. Žádaná je proto červená, růžová pink a tyrkysová. Zajímá vás, jakým směrem se ubírá módní trend v dámské obuvi? Odpověď je jednoduchá: Navlékněte nižší holeňové botky a nechte je vyniknout pod nohavicemi kalhot nebo v kombinaci s prodlouženou délkou sukně - tento styl evokuje vzpomínky na 80. léta. Objevují se i krásné detaily, například knoflíčky potažené kůží nebo látkou a zipy na bočním díle poloholínek. Svůj comeback zažívají také šněrování a zdrhovadla. A na závěr jedno nadčasové pravidlo: Obuv má být zdravotně nezávadná, funkční, krásná a především pohodlná.

Datum vydání: 4.11.2001

Archiv článků, dnes již neexistujícího deníku Super

Starší články z této rubriky:

Hřejivá koruna hlavy
Hodí se to k sobě?
Rozumíte módní hantýrce?
Ve svůdných květech
V černém negližé
PLÍŠKY NA ŠŇŮRKÁCH

Novější články z této rubriky:

V brýlích vás nepřehlédnou
KRÁSNÉ, ale nemilosrdné