Úvod | Super (rubriky)

Oběti civilistů při novém bombardování Kábulu

/KÁBUL/ Po klidné noci pokračovaly včera přes den americké nálety na afghánskou metropoli Kábul. Podle katarské televizní stanice AI-lhazíra zabily devět dětí. Podle afghánského vládního hnutí Taliban bylo údajně zabito 15 lidí. Agentura AFP s odvoláním na lékařské zdroje oznámila, že v sobotu zabila americká bomba deset lidí, když omylem dopadla na vesnici Chán Agaha v oblasti Afghánistánu kontrolované protitalibanskými opozičními silami, kde probíhají ostré boje. Z dalších událostí kolem Afghánistánu:

Pákistán souhlasí, aby afghánští uprchlíci, kteří potřebují naléhavou pomoc, vstoupili do země. Půjde o ženy, děti, staré lidi a ty, kteří budou potřebovat lékařskou péči. Pákistán už má na svém území téměř 3 milióny uprchlíků z Afghánistánu.

Jakákoliv vláda, která nastoupí po pádu Talibanu, bude potřebovat ochranu OSN. Prohlásil to včera po schůzce s pákistánským prezidentem německý kancléř Schröder.

Podle sobotního prohlášení britského ministra obrany se Taliban může zhroutit přes noc, ale také může vydržet odolávat.

Americká Ústřední zpravodajská služba zvažuje tajné mise, jejichž cílem by bylo zabít jedince označené Spojenými státy za teroristy. Informoval o tom včera deník The Washington Post. Tajné pokyny podle listu vydal už prezident USA Clinton a nynější prezident Bush,

Vůdce Talibanu Umar včera uvedl, že vzdor bombardování jeho domu se členové jeho rodiny těší dobrému zdraví, a vyhrožoval, že Taliban oděli Američanům ještě trpčí lekci, než ~jakou jsme dali Rusům~.

Datum vydání: 29.10.2001

Archiv článků, dnes již neexistujícího deníku Super

Starší články z této rubriky:

Podle Saddáma Husajna žádné schůzky s teroristy nebyly
Další útoky antraxem?
Kábul vystaven dosud nejprudším NÁLETŮM
Antrax rozšířili američtí extremisté?
CAREY zářila v Las Vegas
Stíhačky za 200 miliard

Novější články z této rubriky:

Svatba u Mečiarů
Američané ještě nejsou připraveni na nové útoky
Češi stále nezvěstní
Výbuch v tržnici roztrhal v Rusku 6 lidí
NEW YORK NIKDY NEJDE SPÁT
Bin Ládin hrozí, lidé se baví?