Úvod | Super (rubriky)

Křidýlko nebo stehýnko?

Kuřecí maso je lehké, dobře stravitelné a v kuchyni se s ním dají dělat pravé divy. A aby oběd opravdu šetřil váš žaludek a nezpůsobil vám šok při stoupnutí na váhu, odpusťte si klasické přílohy a dejte si na naše doporučení jen ovoce nebo krémovou omáčku z dietního tvarohu.

Kuře s jablky a olivami (6 porcí po 305 kcal) Suroviny: 1 kuře (asi 1500 g), 2 - 3 jablka, l malá konzerva zelených oliv, 200 g šalotky,2 zelené papričky,2 červené chilli papričky,6 stroužků česneku, čerstvé bylinky (majoránka, tymián apod.), 3 lžíce šťávy z citrónu, 1 sklenice slepičího bujónu nebo vývaru, 2 lžíce cukru, 3 - 4 zrníčka nového koření, 3 bobkové listy,koření na drůbež, sůl, pepř

Kuře omyjeme, osušíme, potřeme solí, pepřem, kořením na drůbež a 2 stroužky prolisovaného česneku. Vložíme do žáruvzdorné nádoby, zalijeme vývarem z kostky smíchaným se šťávou z citrónu. Přidáme 3 bobkové listy, chilli papričky, cibulky, 4 až 5 zrníček nového koření. K uře přikryjeme a pečeme asi hodinu při teplotě 200 °C. Asi 20 minut před koncem pečení odkryjeme, přidáme jablka nakrájená na kostičky. Upečené kuře uložíme na mísu, obložíme jablky a olivami, ozdobíme bylinkami.

Kuřecí šašlik (2 porce po 360 kcal) Suroviny: 300 g kuřecích prsou, 1 lusk červené papriky,1 lusk žluté papriky, 1 lusk zelené papriky,2 cibule,250 g nízkotučného jemného tvarohu, 1 lžíce oleje,sůl, pepř,1 lžička mleté sladké papriky

Papriky umyjeme, očistíme. Maso a papriku nakrájíme na větší kousky, cibuli na kolečka. Všechny ingredience napichujeme postupně na kovové jehly. Dochutíme solí a pepřem. Smažíme na oleji na mírném ohni 10 až 15 minut. Do tvarohu vmícháme sůl, pepř a sladkou papriku. Tuto směs podáváme k šašliku.

Datum vydání: 28.10.2001

Archiv článků, dnes již neexistujícího deníku Super

Starší články z této rubriky:

Válečkové pohovění
JÍDLA z jednoho hrnce
Tupování aneb veselé malování
Roman Šmucler: Jí všechno, včetně mravenců
ELEGÁN s neuvěřitelným výkonem
Vraťte obrazům barvy, za péči se vám odmění

Novější články z této rubriky:

Advent klepe na dveře perníkovým kouzlením
Josef Velčovský MILUJE RYBY
Jedinečná vůně jehličí
Do mladé domácnosti
Vůně sváteční PEČENĚ
NEBOJTE SE KORKU