Úvod | Super (rubriky)

Doktor Michel léčí Bowenovou masáží

Australan Thomas Bowen už patnáct let nežije, ale jeho metoda zázračné reflexní masáže, s níž úspěšně vyléčil devadesát procent svých pacientů, žije dál. Mimo jiné i díky jednomu charismatickému muži z Brna jménem Michel.

Podstatou této neagresivní metody, kdy je tělo vnímáno jako celek bez zaměření na symptomy, je jemná manipulace měkkou tkání. Kůží se vlastně pohybuje přes sval nebo šlachu a hlavně se jemně pracuje s tzv. svalovou blánou, která je velmi citlivá a její buňky mají vysokou inteligenci. Impulsy jsou vysílány přes nervová zakončení do míchy. Dochází tak k obnovení vlastních hojivých procesů v těle. Všechny tahy se přitom provádějí jen jednou, aby mělo tělo čas zpracovat informaci a nenastal zmatek. ~Například někdo přijde s bolestí krční páteře - já nemasíruji krční páteř, ale celé tělo, celý systém. Začínám s bederní páteří - tam se otevírá energetický kanál, když na tato místa položíte ruku, cítíte teplo. Mezi jednotlivými tahy vždy dělám dvouminutovou pauzu - aby tělo pochopilo a začalo vnímat reflex. Efekt se dostaví okamžitě po seanci, působí pak 4 až 7 dní. Po tuto dobu se nedoporučuje absolvovat jinou terapii.~

Dát správný impuls

Bowenova reflexní masáž působí na astma, chronický únavový syndrom, migrény, záněty ledvin a močového měchýře, trávicí a dýchací potíže, dlouhodobé záněty středního ucha, vysoký krevní tlak, tenisový loket i jiné sportovní úrazy. ~Největší úspěchy mám s pohybovým aparátem - třeba když vyskočí plotýnka, také s bolestmi kloubů i artrózou - u některých pacientů bolest úplně mizí. Velký efekt má tahle terapie na lymfatický systém. Je to jednoduché - já dám impuls tělu, které pracuje za nás! Doktor Michel - jak si nechává říkat - pořádá několikrát do roka semináře či kursy. Hlásí se většinou lidé, kteří mají k bowenterapii blízko - například maséři nebo rehabilitační pracovníci. Absolventi jeho kursů žijí v celé České republice. Jmenujme například manžele Ladislava a Sylvu Julinovy ze Zlína, kteří metodu velmi rychle pochopili a s úspěchem pomáhají lidem s různými problémy. On se přitom hodně zabýval kineziologií, ona je rehabilitační sestra. Úspěšnými absolventy kursu jsou i V ěra Kudělková z Nového Jičína, Pavlína Janovská z Českých Budějovic nebo Aleš Nejedlý z Prahy. A co je předpokladem ke zvládnutí bowenterapie? ~Specifický talent není nutný, potřebná je pouze vůle. Kdo chce, ten totiž může,~ objasňuje své přesvědčení doktor Michel.

Na vlastní kůži

Devětačtyřicetiletý Rudolf Hejhal z Brna přišel do ordinace smnohými bolestmi kloubů i celého těla. Přišel i s diagnózou: rakovina kostní dřeně. Absolvoval tři sezení v rozmezí tří týdnů. Poté si nechal v nemocnici udělat speciální vyšetření - to ukázalo, že došlo k zastavení nemoci. Bývalý aktivní cyklista je dnes velmi štastný a dále dochází na masáže.

Datum vydání: 27.10.2001

Archiv článků, dnes již neexistujícího deníku Super

Starší články z této rubriky:

CO NÁM ŘÍKAJÍ PRANOSTIKY
Když už máte všeho nad hlavu
Bradavice přežila i lápis
Divoký česnek vysmejčí tělo
Už jsou tady aneb SPOR O VESMÍŘANY A UFO
Stařec z hor ožívá?

Novější články z této rubriky:

Záhada spirálového schodiště
Mystická tvář na skle
POZNEJTE TAJEMSTVÍ starých Mayů
Ukaž mi chodidlo, a já tě vyléčím
Břicho nafouklé jak balón
Co nám říkají pranostiky