Úvod | Super (rubriky)

Rána z milosti do zadku?

Nikdy jsem nenosil šperky, tvrdí Jiří Kajínek

Exkluzivně pro Super

Po Čechách pobíhal bestiální vrah Kajínek, matky se bály o děti, muži ho viděli za každým rohem. Nyní tato ~legendární bestie~ sedí proti mně za tlustým plexisklem a mřížemi a hulákáme na sebe, abychom se slyšeli. Působí jako energií nabitý inteligentní chlap, který se pere o spravedlnost.

Co říkáte tomu, že se na vaši podporu vytvářejí kluby fandů, že na internetu máte svou stránku a že se plánují i demonstrace za vaše omilostnění?

- Vím, že je tu skupina lidí, která sleduje moji kauzu od začátku a fandí mi, protože uznává, že neexistuje žádný věcný důkaz o mé vině. Existuje jen korunní svědectví šestkrát trestaného člověka, kterému byl vzápětí odpuštěn trest za loupež.

Mimochodem, vy jste opravdu ty zastřelené neznal?

- Nikdy jsem je neviděl. Těžko se také prokazuje alibi, když vás zatknou devět měsíců po činu a vy si máte vzpomenout, kde jste tehdy byla. Ledaže bych ten den byl zrovna na nějaké svatbě. Vím jen to, že jsem v té době neodjížděl z Prahy. Plzeňské vraždy se staly v květnu a já od podzimu věděl, že mne podezřívají, ale nepřikládal jsem tomu žádnou důležitost, protože jsem si naivně říkal, že mne nemohou obvinit, když jsem to neudělal. Vyžadoval jsem rekognici in natura, při které by mne svědci identifikovali mezi dalšími osobami. To se ovšem nestalo. Řekli mi, že to je taktika vyšetřování.

Prý to ale zblízka viděli dva mladí kluci, kteří prohlásili, že vy jste to nebyl.

- Kupodivu toto svědectví soud zbagatelizoval. Ti kluci popsali pachatele úplně jinak, včetně dohola ostříhané hlavy a zlatého náramku. Všichni moji přátelé vám mohou potvrdit, že jsem nikdy žádné náramky nebo prsteny nenosil a nikdy nebyl ostříhán dohola. Korunní svědek Vojtěch Pokoš je vůbec podivuhodná postava. Někdy byly okolnosti kolem něj až směšné. Předseda senátu například řekl, že příslušník romského etnika by přece před vlastní matkou nelhal. Zapomněl ovšem na to, že před gadžou - bílým soudcem klidně lhát může, protože gadžo pro ně není člověk. Uvědomte si jen to, že tento aktér střílení, který zřejmě měl být svědkem, byl jako jediný z bezprostřední blízkosti střelen do zadku. On vlastně dostal ránu z milosti do hýždě. To je přece nesmysl.

Tvrdíte, že nejste násilník, ale váš zbrojní arzenál byl na úrovni vojenské čety.

- Násilník opravdu nejsem. To potvrdili i moji nejbližší známí, když se jich ptali. Nikdy jsem nevyprovokoval rvačku a pokud jsem se dostával do bytů, vždycky jsem si ověřil, že tam nikdo není. Zbraně ovšem miluju už od dětství jako technickou záležitost. Četl jsem dobrodružné knížky a vždycky mě v nich zajímalo, jak vlastně ten revolver funguje. Taky mám maturitu z technické diagnostiky, což je věda o tom, jak poznat, kde je třeba chyba v motoru s použitím různých přístrojů. Nikdy jsem nestřílel na lidi - ten arzenál byl koníčkem, jako jiný má poštovní známky.

Zítra přineseme pokračování rozhovoru zaměřené na soukromí Jiřího Kajínka.

Jiří Kajínek

se narodil 11. ledna 1961 v Prachovicích na Chrudimsku. První střet se zákony měl ještě jako nezletilý.Ve vězení se ocitl v roce 1982 za vloupání do chat. Pak následovaly bytové krádeže a obvinění z loupežného přepadení policistů, které on chápe opačně - policisté prý přepadli jeho. V roce 1994 byl obviněn z toho, že zastřelil plzeňského podnikatele Štefana Jandu a jeho osobního strážce Juliána Pokoše a těžce zranil dalšího - Vojtěcha Pokoše. Dne 23. června 1998 byl Krajským soudem v Plzni odsouzen k doživotí. Proslul několika útěky, z nichž legendární byl ten v říjnu 2000, který trval přes měsíc.

Datum vydání: 25.10.2001

Archiv článků, dnes již neexistujícího deníku Super

Starší články z této rubriky:

Polonyiová vedla sexuální maratón
Pergnerová byla zdržena s možnými dealery!
MILENEC Kořínkové prý žárlí na její úspěch
Režisér Troška není v milostné krizi
Jsem šťastná jak blecha!
Lukáš čeká na nevěstu

Novější články z této rubriky:

Naštěstí nemám ženu a děti, říká Jiří Kajínek