Úvod | Super (rubriky)

Pergnerová byla zdržena s možnými dealery!

/ P R A H A/ ~Tamhleto auto je Terezy Pergnerové. Policajti ji sbalili nad ránem,~ řekl nám jeden z pracovníků taxislužby postávající na stanovišti vozů taxi před hlavním nádražím v Praze. Černou Toyotu Rav 4 hlídalo policejní auto. ~Zeptejte se tiskové mluvčí policie na Praze 1,~ sdělil reportérům deníku Super, kteří dorazili na místo zásahu jen o pár hodin později, uvnitř sedící policista. Iva Knolová, mluvčí policejní správy v, Praze, naše zjištění odsouhlasila. Psychiatr Jan Cimický nad Pergnerovou však nechce lámat hůl. Dokonce mluví o sehnání financí na film, v němž by hrála roli narkomanky, tedy vlastní příběh. Bývalá moderátorka a herečka Tereza Pergnerová byla podle našich informací zadržena kvůli podezření z přechovávání velkého množství drog. Společně s ní policisté zadrželi m ženy včetně Pergnerové a tři muže. Skupina složená ze dvou Češek, jedné Romky, dvou Rusů a jednoho Roma, jenž je údajně novým přítelem Pergnerové, pak byla převezena na místní oddělení policie na Praze 1 v Hybernské ulici. Přítel Pergnerové J. R. (32) už byl obviněn a má návrh na vazbu. Jestliže Tereze, která je zatím vyslýchána jako svědek bude prokázáno, že jí nalezené omamné látky patřily, hrozí jí až mleté vězení.

Odchod z léčebny

Tereza Pergnerová má s drogami neustálé problémy. Její zadržení proběhlo jen pár dní poté, co měl premiéru televizní film, v němž hraje pacientku protidrogového zařízení. Film Ani svatí, ani andělé se Zlatou Adamovskou v hlavní roli jako by věštil budoucí události. Pergnerová v něm uteče z léčebny a opět se uchýlí k drogám. Nejčerstvější informace hovoří o tom, že sedmadvacetiletá Tereza Pergnerová byla nedávno hospitalizována v psychiatrické léčebně v Dobřanech na Plzeňsku. Následně léčebnu opustila a odjela domů, kde o ni pečovala maminka, která se stará i o jejího syna Samuela. Psychiatr Jan Cimický se tehdy pro deník Super vyjadřoval velmi optimisticky. ~Věřím ve šťastný konec této patálie,~ řekl mimo. jiné čerstvé informace však svědčí o opaku. ~O tom nic nevím,~ zdůraznil manžel Dalibor Korejs. Na otázku, kdy svou manželku viděl naposledy, odpověděl: ~Nechci se o tom s vámi bavit.~

Hodně pervitinu

~Zadrželi jsme ji s velkým množstvím pervitinu,~ dosvědčil zdroj blízký policii. Podle orientačních policejních tabulek známých jako ~větší množství než malé~ je zřejmé, že bylo policisty zjištěno 14 sáčků s drogou. Za smrtelnou dávku této drogy je tabulkami považováno 0,25 gramu. ~Přechovávání většího množství drogy je specifikováno paragrafem 187, což znamená přechovávání a držení omamných a psychotropních látek, Když zjistíme, že drogy jsou její, tak jí hrozí trestní stíhání,~ dodala Knolová. Ta dále oficiálně informovala, že se opravdu jednalo o pervitin. Tomu se mezi českými ~letáky~ říká perník nebo piko. ~Dává lidem hromadu zážitků, které by jinak nebylo možné zažít, a změnu pohledu na všechno a s tím související žebříček hodnot. Způsobuje psychickou závislost, při níž se člověk cítí většinou nemožný, unavený, nudný, vybitý. Tento pocit ho pohání k sehnání další dávky,~ píše na internetové stránce jeden z narkomanů vlastní postřehy.

Film o droze

Cimický však stále zůstává optimistou. ~Drogy jsou strašná zátěž. Já jsem viděl Terezu naposledy minulý pátek. To u mě byla i s maminkou Janou a musím říci, že vypadala velmi dobře. Nicméně jsem říkal, že musí ještě tři týdny vydržet bez drog. Vypadalo to slibně. Některé autority tvrdí, že maximálně osm procent lidí, kteří se z toho chtějí dostat, se z toho vylíže. Tereza je typ, který nechce být někde zavřený. Hned reaguje jako chycené zvíře.~ Jako psychiatr nechce nad nikým lámat hůl. Naopak je vždy připraven podat pomocnou ruku. Dokonce společně se Zuzanou Baudyšovou z nadace Naše dítě nedávno diskutovali o možnosti sehnání financí na film, v němž by Tereza Pergnerová vypověděla vlastní příběh o pekle s drogou.

Datum vydání: 20.10.2001

Archiv článků, dnes již neexistujícího deníku Super

Starší články z této rubriky:

MILENEC Kořínkové prý žárlí na její úspěch
Režisér Troška není v milostné krizi
Jsem šťastná jak blecha!
Lukáš čeká na nevěstu
Kotvald si nechal ubrat deset let
Helena Růžičková: K nahotě bych našla odvahu!

Novější články z této rubriky:

Naštěstí nemám ženu a děti, říká Jiří Kajínek
Rána z milosti do zadku?
Polonyiová vedla sexuální maratón