Úvod | Super (rubriky)

MILENEC Kořínkové prý žárlí na její úspěch

Od roku 1996 nepiju!

Probouzel ve mně agresi

Jen za několik týdnů opustí Česko bývalá filmová herečka Lenka Kořínková. Po téměř dvanácti letech pobytu doma se vrací do Austrálie.

/PRAHA/ Právě u protinožců chce prý znovu nalézt harmonii, která jí doma chybí. Její rozhodnutí možná urychlil bývalý přítel Radek Čermák, který s Kořínkovou žil přes dva roky a nedávno o jejich vztahu hovořil zcela bez skrupulí. Rozešli se dramaticky před sedmi lety. Svým vztahem se prý doslova propili.

Žila se spodinou

Čermák minulost s Kořínkovou popisuje nevybíravě. Tvrdí mimo jiné, že je spoluautorem její první knížky o dietě, kterou Kořínková psala pod vlivem alkoholu a že jí zachránil život, když v alkoholickém opojení chtěla přijímat energii od astrálů a málem při tom vypadla z okna. ~Začala se pohybovat mezi spodinou společnosti a vysedávala v hospodách s bezdomovci. Mezi slepými jednooký králem. Opíjela se denně do němoty a už ráno si kupovala sedm lahváčů...~ tvrdí Čermák, který se vyjádřil o Kořínkové jako o ~kozaté krávě~. ~Zpočátku jsem věřila, že s Radkem můžeme být silná dvojice. Ale alkohol byl ještě silnější. Pili jsme oba a denně. Po těžkém úrazu v roce 1993, který mě vyřadil z herecké práce na dva roky, jsem se živila příležitostnými besedami pro ženy a dabingem. A živila jsem vlastně z velké části i Radka,~ reaguje na zpověď svého bývalého milence Kořínková. ~Mnoho hodin jsme strávili v hospodě. Bylo mi našeho vztahu líto. Ovládal mě. Padala jsem do tenat pití a ztrácela sílu se z toho dostat,~ tvrdí bývalá herečka, kterou prý překvapuje Čermákovo pohrdavé známkování lidí slovy ~spodina společnosti~ a ~bezdomovci~. ~Hodně mužů, které jsem tehdy potkávala v hospodě třetí kategorie - kam jsme s Radkem denně chodili - bylo ke mně přátelských a dávali mi najevo svůj respekt. Někteří byli mými příležitostnými přáteli a milenci. V té době jsem pochopila, že nikdy nechci soudit kvalitu člověka podle toho, jestli pije, nebo je nedej bože bezdomovec či narkoman, ale především podle jeho charakteru! Radek na to, zdá se, zapomněl!~ je přesvědčená autorka diet.

Zhroutila se

~Nakonec se odstěhoval k jiné ženě a já se úplně sesypala. Byla jsem totálně vyřízená. Nedokázala jsem žít sama,~ vzpomíná Kořínková, která v té době absolvovala pobyt na psychiatrii a jeden den a noc v protialkoholní léčebně v Lojovicích. ~Zkoušeli jsme spolu žít znovu a v lednu 1995 jsem se od něj definitivně odstěhovala. Teprve pak začal můj skutečný boj s pitím - psychiatrie, samota, litry chlastu a zase psychiatrie. A pár lidí, kteří se mi snažili pomoci. Moje ,opilecká` období se postupně zkracovala a během roku 1996 jsem přestala pít úplně. Sama, bez léčebny, vlastní vůlí a odhodláním. Své pití jsem později světu hrdě přiznala. Radek nikdy, přestože měl kvůli pití mnohé problémy. Probouzel ve mně agresivitu a sebedestrukci, a upřímně řečeno, vůbec nevím, kde jsem vzala sílu, že jsem to přežila!~

Seděl na pivu

Život s bývalým milencem byl prý pro Kořínkovou občas radostí, většinou peklem, ale především obrovskou školou, která ji prý posílila. Pokud jde o její první knihu, na jejíž autorství si dělá Čermák nárok, tvrdí, že ji vymyslela v roce 1990, když se se svým bývalým milencem ještě neznala. ~Vařili jsem spolu, vymýšleli recepty a povídali si o mé dietě i o knize. To byla z jeho strany veškerá ,spolupráce`. Když jsem pracovala na textu, seděl většinou v hospodě. Co s Radkem nežiji, napsala jsem dalších deset knih. Přemýšlím, co za tu dobu vytvořil hudebník Radek Čermák!~ uvažuje Lenka Kořínková. ~Nejspíš mi závidí, žárlí na můj úspěch a na to, že jsem dokázala přestat pít!

Datum vydání: 15.10.2001

Archiv článků, dnes již neexistujícího deníku Super

Starší články z této rubriky:

Režisér Troška není v milostné krizi
Jsem šťastná jak blecha!
Lukáš čeká na nevěstu
Kotvald si nechal ubrat deset let
Helena Růžičková: K nahotě bych našla odvahu!
Březina nabízí statisíce za mlčení

Novější články z této rubriky:

Naštěstí nemám ženu a děti, říká Jiří Kajínek
Rána z milosti do zadku?
Polonyiová vedla sexuální maratón
Pergnerová byla zdržena s možnými dealery!