Úvod | Super (rubriky)

Tomáš na Suzuku nadávat nebude

Ambiciózní benjamínek stáje Prost Acer nejdřív v tréninku ~rozstřelil~ auto a pak ani nedojel do cíle

/SUZUKA/ Obličej Tomáše Engeho byl včera v Suzuce plný velkého zklamání. Ve velmi dobře rozjetém závodě, kde se pohyboval od 19. - 15. místa musel jedenáct kol před koncem odstoupit pro technickou závadu. Nevydrželo ložisko pravého předního kola a pro talentovaného jezdce se smolný víkend završil. Už před samotným závodem se však reportérovi deníku Super svěřil, že má z předposlední zatáčky, kde měl v pátek havárii, respekt a že v ní jezdil také v kvalifikaci opatrněji.

Ztrácel jste v ní také dnes?

- Soupeři ji projížděli na sedmý rychlostní stupeň, já na šestku. Byl jsem tam hodně, hodně pomalý... Nechtěl jsem riskovat, protože v podvědomí jsem ten černý pátek stále měl. Spíš mi šlo o to, abych ji bezpečně projel, než abych v ní naháněl ztracený čas. Když se nad tím zamyslím, tak jsem za tři závody vlastně nic horšího než havárii v Indianapolis a v Suzuce neprožil. Ale to všechno k motoristickým závodům patří a mně skutečně chybí větší počet odjetých kol. Skočil jsem do závodů po hlavě a někde se to pak musí projevit.

Bolelo vás dnes něco? Jste hodně unavený?

- Jsem... Týmový fyzioterapeut mi hned v pátek po karambolu říkal, že za dva dny se dostaví bolesti a měl pravdu. Hodně mě bolí záda, člověk to zkrátka nějak v sobě pořád má. Přece jenom to nebyla malá havárka.

Měl jste štěstí, že jste startoval na třech proslulých okruzích a řeč byla, o zatáčkách. O Parabolice v Monze se říká, že je ale vůbec ze všech nejtěžší a tu jste při premiéře projel jako rutinér. Tady je to daleko těžší. Proč?

- Je hrbolatá a zároveň je na několik momentů lámaná, lidově řečeno musíte víckrát zatáčet. Není plynulá. Vždy je pro vás přece nejtěžší to, co vám nejde... Suzuka je hezká trať, už tím jak je složitá a každá šikana úplně jiná. Jenom je na můj vkus až příliš úzká. Nicméně, ačkoliv se mi v Japonsku nedařilo, nadávat na Suzuku určitě nebudu.

Má budoucnost ve formuli jedna?

- Zatím skutečně netuším, ale možná se rozhodne už do konce října.

Datum vydání: 15.10.2001

Archiv článků, dnes již neexistujícího deníku Super

Starší články z této rubriky:

Schumacher trhal rekordy!
Formule spatřila Engeho VYVOLENOU
Formule 1: Ferrari jela s americkou vlajkou
Na Alesiho můžete vsadit barák
Amerika neumírá, CHCE SE BAVIT
Engemu Chyběl McDonald´s

Novější články z této rubriky:

NEUVĚŘITELNÁ SALTA šílených motorkářů
Kolumbijský ďábel nezná slitování