Úvod | Super (rubriky)

Zraněný Jágr: Třísla nebo meniskus?

/NEW YORK/ To nejhorší, co se mohlo stát, se stalo! Jaromír Jágr (29), nejzářivější hvězda světového hokeje, nedohrál pro zranění třísel a podle posledních informací také levého kolena zápas Washingtonu Capitals proti New Yorku Rangers a nad jeho účastí v nejbližších utkáních NHL visí otazník. V 15. minutě první třetiny se nejdražší pravé křídlo planety nechalo odvést do šatny, Jágr už bolestí prostě nemohl dál. Ačkoliv Capitals po debaklu v Bostonu 4:0, rozstříleli Rangers naprosto v pohodě 5:2, případná útočníkova absence bude jistě více než citelná. A pro něj samotného takřka tragická.

Nechtěl ani nastoupit

Zdravotní problémy začaly už dopoledne. Elitní hráč si stěžoval na únavu, s novináři mluvil skleslým hlasem a v ústraní údajně pronesl, že se necítí dobře a nejraději by nenastoupil. Po ledě nebruslil, ale bloumal, nicméně stačily dva momenty a dal o sobě okamžitě pořádně vědět. Hned v 6. minutě přihrál Sergeji Gončarovi na úvodní gól a ve 14. se díky jeho asistenci mohli Capitals radovat už z tříbrankového vedení. Pozorným divákům neušlo, že se Jágr dvakrát po návratu ze střídání chytil za třísla a v krátké pauze si je sám masíroval. Dokonce přišlo ještě něco horšího! Bezprostředně před jeho nedobrovolným odchodem z ledu si ho v souboji u mantinelu ~podal~ ruský bek Igor Uljanov, Jágr šel téměř do gymnastického roštěpu, vzápětí se schoulil a chytal se za koleno.

Dorazilo ho koleno

Bohužel, reportéři se ke světové hvězdě neměli šanci ihned dostat, neboť byl převezen do hotelového pokoje a odpočíval. Krátce po půlnoci vzal do ruky mobilní telefon. ~Nevím, nevím. Něco mi tam ruplo. Osobně mám podezření na meniskus nebo kolenní vazy, ale vážně vám nemůžu nic říci. Odlétáme s týmem do Anaheimu, kde půjdu k lékaři a pak se uvidí. Třísla? Ty mě snad už nikdy nedají pokoj,~ loučil se smutný Jágr. Jágrovy zdravotní problémy nenechaly chladnými ani další české hokejisty v dresu New Yorku Radka Dvořáka a Petra Nedvěda. ~Pozoroval jsem ho delší dobu a podle mého to všechno vypadalo na třísla. Sice si připsal dva bodíky, ale hokejově to dneska nebyl on. O kolenu bych pochyboval, maximálně ho jenom dorazilo...,~ říkal Petr Nedvěd, který nešťastnou situaci, v jejíž hlavní roli byl jeho spoluhráč Uljanov, shodou okolností právě detailně pozoroval v televizi. ~Jarda se úplně natáhl, a jak známo, na bolesti třísel nebo přitahovačů ustavičně trpí. Mě by fakt nepřekvapilo, kdyby se to po souboji u manťáku zhoršilo... Uljanov je tvrdej bek.~ Radek Dvořák, měl podobný názor. ~Je to hrozná škoda. Jarda je fakt nejlepší na světě a když potřebuje být v největším laufu, potká ho tohle. Má prostě smůlu, ale on je tvrďas. Mně to spíš připadalo jako koleno nebo úpony na zadní straně stehna.~

Rangers - Washington 2:5 Branky: 21. Cíger (Grošek) , 34. Dvořák - 6. a 11. Gončar (na první Jágr) , 14. Cote (Jágr) , 44. Dahlen, 54. Bondra.

Pittsburgh - Islanders 3:6 Branky: 22. a 35. Straka, 28. Lang (Straka) - 42. a 58. Parrish (na druhou R. Hamrlík) , 14. Webb, 38. J. Blake (R. Martínek) , 39. Peca, 60. Lapointe (R. Hamrlík) .

Florida - Ottawa 0:2 Branky: 2. Havlát (Bonk) , 40. Alfredsson.

Detroit - Calgary 2:4 Branky: 13. Draper, 48. Shanahan - 31. McAmmond, 36. Nichol, 44. Kravčuk, 54. Iginla.

Buffalo - Philadelphia 2:1 Branky: 6. Barnes, 36. Šatan 59. Gagne.

Minnesota - Boston 2:1 Branky: 33. a 57. Roest - 36. Lapointe.

Datum vydání: 12.10.2001

Archiv článků, dnes již neexistujícího deníku Super

Starší články z této rubriky:

Sekretářka hokejisty rozhýbala
Petr Dlask sezónu předčasně nevzdává
ŠTĚPÁNKA svědčila Ježkovi
Washington je z Jágra VZHŮRU NOHAMA!
Ježek vykročil za obhajobou
Kučera má nakročeno DO SPARTY

Novější články z této rubriky:

MARADONA SE ROZLOUČIL se slzami v očích
Lvíčata požene hlad po úspěchu
VOŘÍŠEK potřeboval pohodu
Brückner stíhá všechno
Cipro do Plzně, nebo...?
Baránek v Blšanech skončil!