Úvod | Super (rubriky)

Pečení není mučení

BABSKÉ RADY

Plechy a formy na pečení vymastíme nejlépe ztuženým tukem, který se málo přepaluje, a pečivo proto od spodu nehnědne tak prudce.

Když pečeme bábovku, nahrneme těsto více ze středu k okraji formy. Při pečení se u středu vytvoří důlek a po vyklopení pak můžeme dát bábovku na plochou mísu, aniž by měla uprostřed ~hrb~.

Chceme-li udělat vanilkový cukr z proutku vanilky, nikdy ji nebudeme do cukru roztloukat. Stačí dát do nádoby (nejlépe zavařovací sklenice se šroubovacím víčkem) práškový cukr a do středu zapíchnout proutek vanilky. Za dva tři dny budeme mít cukr se silnou vanilkovou vůní.

Máslový krém se občas srazí. Dáme jej v misce do horké lázně a mícháme tak dlouho, až se vše zase pěkně spojí. Misku z lázně vyjmeme a mícháme až do vychladnutí.

Po práci v horké kuchyni se znamenitě osvěžíte, ponoříte-li ruce až po lokty na 2 - 3 minuty do studené vody.

Citrónovou kůru, kterou přidáváme do pečiva, spolehlivě uchováme, když ji opatrně nastrouháme bez bílé dřeně, dáme na čistý papír na plech a sušíme v troubě vlahé po pečení. Dokonale prosušenou kůru uložíme ve sklenici se zabroušeným hrdlem a zátkou.

Chceme-li mít koláče nebo buchty křehké, sesuneme je hned po upečení na vál, prkénko nebo dřevěnou mísu, potřeme je rozpuštěným tukem a přikryjeme na chvilku čistou utěrkou. Kynuté těsto totiž nesmí na plechu vychladnout, jinak dostane pachuť.

Datum vydání: 11.10.2001

Archiv článků, dnes již neexistujícího deníku Super

Starší články z této rubriky:

Donutil vyhrává BOJ NAD EPILEPSIÍ
Kylie Minogue zuří
Čeřovská už nikdy nezazpívá
Kalousek ztratil hlavu KVŮLI STOČESOVÉ
Kouzelníci Maxová a Kožíšek: Konec triků i lásky
Trička po celý rok

Novější články z této rubriky:

Nesvadbová: On je ochoten koketovat i s popelnicí
Horníčkovi se už lépe dýchá
Tereze Pergnerové VYKRADLY BYT KAMARÁDKY
Dalibor Janda našel záhadnou TRUHLU
Michal David: Prodá své hudební dítě do Paříže?
Kotvald a Hložek JSOU NA SEBE JAKO cizí