Úvod | Super (rubriky)

Peter Nagy: Pro milenku obětoval vše

Začal konečně žít!

/PRAHA/BRATISLAVA/ ~Netoužím po majetku. Žiju život pocitový a ne materiální. A dokonce moc nesháním ani peníze. Jsem na cestě jako Kerouac. O majetek můžete přijít, ale pocity a vzpomínky vám nikdo nemůže vzít,~ zhodnotil včera pro Super své současné duševní rozpoložení populární zpěvák Peter Nagy.

Monika v pozadí

Ještě vloni se mohl pochlubit mnohamiliónovou luxusní vilou u Bratislavy s fitness a bazénem nabitou starožitnostmi. Letošní rozvod pro něj znamenal přehodnocení života. Majetek prodali a on už prý po žádném hromadění věcí netouží. Po patnáctiletém manželství s tlumočnicí Janou (39) začal Nagy konečně žít podle svých představ. ~Majetek ještě nikoho neudělal šťastným. Celé štěstí majetných lidí spočívá v pocitu, že já něco mám a ty to nemáš,~ tvrdí Peter Nagy, který změnil svůj životní styl i díky mladičké modelce a bývalé miss východní Čechy Monice Hrabovčákové.

Společně i cvičí

Seznámili se spolu předloni v květnu v Tunisu, kde Peter natáčel videoklip a Monika fotila katalog. Ačkoli zpěvákovo okolí tvrdí, že za rozvod může jeho vzplanutí k Monice, on to popírá. ~Rozvedl bych se tak či tak. Monika s mým rozvodem nesouvisela. Majetku jsem se vzdal bez problémů. Fitness sice už nemám, ale do posilovny chodíme s Monikou stejně třikrát až čtyřikrát týdně. A vstupné není zase tak drahé. Všechno je otázka myšlení. Čtu teď knihu rakouského psychologa Josepha Kirschnera Sto kroků ke štěstí. Jeho základní myšlenku jsem konečně pochopil: Život není o majetku. Je to stejné jako s dítětem - dostane hračku, chvíli si s ní hraje a pak ho přestane zajímat. Ve svých písničkách Poďme sa zachránit nebo Parfémy jsem shazoval snobismus a maloměšťáctví. A teď o tom nejen zpívám. Myslím, že je velmi poučné mít všeho dostatek, a potom se sám sebe zeptat, jestli je to dobře,~ přemítá Nagy o smyslu hmotných statků. ~Nechci ze sebe dělat světce, který chodí v jedné košili, ale ta móda předvádět se a chlubit se svými domy a auty mi připadá směšná. Prostě mě to už neoslovuje. Je totiž pěkné žít si svůj život, dělat si svoji muziku a mít člověka, kterého máte rád - víc ke štěstí nepotřebuji.~ tvrdí Nagy, který je po uši zamilovaný.

Papír nechce

~Prožíváme s Monikou už rok a půl nádherné období a je nám stále líp,~ dodává Nagy. Na svatbu však ani jeden z nich nepomýšlí. ~Když se mají dva lidé rádi, nepotřebují na to papír. Manželství je konvence, přežitek. Myslím, že tato instituce není nevyhnutelná. Naopak, vztah dvou lidí je pevnější, když nemusejí spolu být, ale chtějí. Když se oba snaží, aby se svazek udržel, a přitom nemají žádnou úřady stvrzenou jistotu,~ uvažuje o partnerském soužití Peter Nagy, který se podle svých slov s Monikou dosud ani jednou nepohádal. ~Monika je velmi skromná. Umí si vážit každé drobnosti života a je Petrovi vděčná za každý dáreček. Petr, který po patnácti letech manželství začal mít strach ze stereotypu, má teď pocit, že konečně žije. Je na něm vidět, že našel tu pravou ženu i styl, který mu vyhovuje,~ říká o zpěvákovi Nagyova známá kolegyně ze Slovenské televize.

Datum vydání: 9.10.2001

Archiv článků, dnes již neexistujícího deníku Super

Starší články z této rubriky:

Jiří Krampol utekl na Kanáry!
Filip Renč řádil I S NEZLETILOU
Zuzana Norisová prý miluje až příliš
Tomáš Sláma ničil žižkovskou věž
Drobný miluje mladičkou JOLANU
Proč Monika Absolonová pohubla?

Novější články z této rubriky:

Nesvadbová: On je ochoten koketovat i s popelnicí
Horníčkovi se už lépe dýchá
Tereze Pergnerové VYKRADLY BYT KAMARÁDKY
Dalibor Janda našel záhadnou TRUHLU
Michal David: Prodá své hudební dítě do Paříže?
Kotvald a Hložek JSOU NA SEBE JAKO cizí