Úvod | Super (rubriky)

Rohel tvrdí: Kvůli Havlové nás nehlídaly sestry

/PRAHA, KLADNO/ Bývalý hutník a horník, dnes invalidní důchodce Jiří Rohel z Kladna, chce zažalovat první dámu Dagmar Havlovou za to, že ohrozila jeho život. Pět dní totiž ležel po operaci nádoru na pravé plíci na stejné Jednotce intenzivní péče (JIP) jako Václav Havel. Celou dobu tam přes den ~úřadovala~ tehdy ještě prezidentova milenka, herečka Dagmar Veškrnová, a vůči spolupacientům se prý chovala bezohledně. ~Havlová byla na jipce jako doma. Přitom oficiálně nebyla k prezidentovi v žádném příbuzenském vztahu. Ona tam směla, ale moji rodiče tam za mnou přijít nemohli!~ vzpomíná Jiří Rohel na chvíle, kdy po operaci bojoval o život. ~Na ,jipce` má přímo v místnosti sloužit nepřetržitě sestra. Po operaci jsem se nemohl hýbat ani mluvit, špatně se mi dýchalo a byl jsem napojen na spoustu přístrojů, které má sestra sledovat. Když tam ale seděla Havlová, sestra na svém místě nikdy nebyla. Nebo tam nesměla? Pokud jsem něco potřeboval, nemohl jsem ani zazvonit. Se zvonkem se tam totiž nepočítá, protože na vše má dohlížet právě zdravotní personál. Jednou se mi přiskříply hadičky s odsáváním, a tak jsem se snažil volat. Sestry jsem se samozřejmě nedovolal, a tak nakonec Havlová pro ni musela dojít!~ vylíčil to, co se dělo za zdmi tehdejší III. chirurgické kliniky Všeobecné fakultní nemocnice v Londýnské ulici v Praze 2, bývalý prezidentův spolupacient.

Operace odložena

Právě kvůli Havlovi musela být o několik týdnů odložena Rohelova operace plic. ~Už jsem ležel na operačním sále a čekal na profesora Pafka, který mě měl operovat. Ten přišel a omluvil se mi: Pane Rohele, vaši operaci odkládáme, protože právě přivezli prezidenta a já musím na příjem! Omlouvám se.~ Operace Jiřího Rohela tedy proběhla až 4. prosince 1996, tedy o dva dny později než operace Václava Havla. Na JIP se ale oba nakonec sešli. Ačkoli oficiální verze zněla, že kvůli prezidentovi nemocnice další pacienty z JIP odstěhovala, pravda byla jiná. ~Leželi jsme tam odděleni plentou celkem tři - Havel, já a ještě jeden pacient. A díky Havlové to bylo utrpení. Celé hodiny pouštěla ze svého magneťáku nahlas relaxační hudbu, kterou Havlovi přinesla. Lezlo to šíleně na nervy, protože nám nebylo dobře a potřebovali jsme klid. Když jsme si s kolegou vzájemně postěžovali, okřikovala nás: Pánové, kdybyste laskavě byli zticha, pan prezident relaxuje! Myslím si, že z té hudby musel být zoufalý i Havel. Ten ale nemohl mluvit, protože měl po operaci z krku vyvedenou hadičku. A tak jsme pět dní museli povinně poslouchat - hudbu i Havlovou.~

Rizikoví hosté

~Kromě toho, že na jipce nebyly k dispozici sestry, které by mohly pomoci, byly pro nás nejrizikovější prezidentovy návštěvy, které tam za ním Havlová pouštěla. Na jipce má být sterilní prostředí a návštěvy tam jsou zakázány. Pro nás po operaci šlo o velké riziko. Tatínek mě po propuštění z nemocnice doma uklidňoval: No jo, ale Havel je prezident! Copak my jsme byli jako pacienti něco míň? Kdyby přijel za Havlem třeba generální tajemník OSN, tak ho tam prostě nesmějí pustit!~ je přesvědčen Jiří Rohel, který na první dámě požaduje pět miliónů odškodného za to, že svým chováním ohrozila průběh jeho léčby a tedy i jeho život. ~Pokud se se mnou nevyrovná mimosoudně, jsem rozhodnutý ji zažalovat!~ tvrdí nekompromisně invalidní důchodce Jiří Rohel.

Datum vydání: 5.10.2001

Archiv článků, dnes již neexistujícího deníku Super

Starší články z této rubriky:

Ministr Březina sváděl půvabnou miss
Bartošová: MÁLO SEXU - hodně kil ?
Dagmar Havlová zapomíná na nemocnou sestřenici
Náhlovský hledá INSPIRACI V LIDSKÉ BLBOSTI
VĚRA ŠPINAROVÁ nemůže žít bez lásky
TALIBAN jednal tajně v Praze o zbraních

Novější články z této rubriky:

Naštěstí nemám ženu a děti, říká Jiří Kajínek
Rána z milosti do zadku?
Polonyiová vedla sexuální maratón
Pergnerová byla zdržena s možnými dealery!
MILENEC Kořínkové prý žárlí na její úspěch
Režisér Troška není v milostné krizi