Úvod | Super (rubriky)

REICHEL vezme syna do Síně slávy

V Čechách se v létě trénuje víc než v Americe, tvrdí bývalý reprezentační kapitán

/TORONTO/ Když už měl český lev na mezinárodních turnajích naposledy vydechnout, byl to nezřídka rodilý vůdce Robert Reichel (30), kdo mu vlil novou krev do žil. Z jeho autority, zkušeností a hokejového kumštu nyní těží jeden z nejslavnějších týmů světa - Toronto Maple Leafs. Ve středu večer si odbyl v Air Canada Centre v zápase proti Ottawě svou obnovenou premiéru v NHL. Vrátil se do ní po dvouleté přestávce, a přestože domácí těsně prohráli 4:5, zase to byl Reichel, kdo je dvěma asistencemi v nejtěžších chvílích držel nad vodou.

Máte za sebou první zápas v NHL po dvouleté přestávce. Jak je vám?

- Z mého pohledu to pro začátek nebylo až tak špatné. Měl jsem dvě asistence a to je vždycky cenné. Bohužel jsem prohráli, dělali jsme všelijaké chyby a je nutné se z nich poučit. Už by se neměly opakovat! Nicméně sezóna je velmi dlouhá, máme před sebou dalších osmdesát zápasů. Každopádně je pozitivní, že se dařilo naší lajně.

Obrana ale dělala školácké chyby a není divu, že se hned po utkání opět ozvaly hlasy, že Torontu chybí bek jako Tomáš Kaberle...

- Osobně nemohu být příliš konkrétní, protože jsem s Tomem nehrál, ale téma Kaberle je v klubu hodně horké a častokrát jsem o něm mluvil s klukama v kabině. Shodují se, že ho mužstvo citelně postrádá, protože tady patřil jednoznačně k nejlepším obráncům. Ale jak jsem už říkal, nikdy jsem ho neviděl hrát, nicméně kluci by ho tady rádi zase viděli. Po dnešním zápase a po tom všem, co jsem o něm vyslechl, nemůžu nesouhlasit.

Jak vycházíte s trenérem a generálním manažerem v jedné osobě Patem Quinnem?

- Neslyšel jsem žádného z hráčů, aby si na něj stěžoval. Na mě dělá dojem přívětivého člověka, který se snaží každému pomoci a vyhovět mu.

Co všechno musí hráč ve třicítce udělat, aby vydržel takhle velký fyzický zápřah? Novináři neustále připomínají, že vás budou bedlivě sledovat celý rok...

- Už toho mám hodně za sebou Turek začal s nulou a věřte mi, když říkám, že v Čechách se přes léto trénuje daleko víc než v Americe. Jenže tady pak běží zápasy jako na továrním pásu a úplně nejhorší jsou unavující přelety. Časté cestování na formě nepřidá, a když si vezmete, že hrajeme čtrnáct patnáct zápasů za měsíc, tak to je dost obtížné. Na tlak tisku a všech dalších médií jsem zvyklý. Nejsem v NHL první týden.

Už jste si stačil zařídit bydlení?

- Ano, ale běhal jsem od rána do večera. Musel jsem vyřídit spoustu papírů, stěhování, telefony a další formality. To bylo daleko horší, než několik zápasů za sebou. Naštěstí jsem se o všechno stačil postarat do začátku sezóny, takže se teď můžu soustředit jen na hokej. Pro rodinu jsem sehnal hezký domek kousek za městem a doufám, že se jim bude líbit. Už se na ně moc těším.

Kdy za vámi přicestují?

- Snad už příští týden.

S jakým autem pro ně na letiště pojedete?

- Pořídil jsem si prostornou rodinnou mazdu. V pohodě se do ní vejde šest sedm lidí, takže by měla vyhovovat.

Zabydlujete se v nejhokejovějším městě světa. Nebyl jste trochu dojatý, když jste v kabině oblékal dres s magickým javorovým listem na prsou?

- Už z mého předchozího působení v Calgary dobře vím, že Leafs jsou klubem s nejbohatší historií a pro každého hokejistu je to skutečná pocta za ně hrát.

Už jste se byl podívat v hokejové Síni slávy nebo naobědvat v restauraci Wayna Gretzkého?

- Zatím ne. Se Síní slávy čekám až na příjezd syna. To bude první místo, kam se společně půjdeme podívat...

Datum vydání: 5.10.2001

Archiv článků, dnes již neexistujícího deníku Super

Starší články z této rubriky:

Čeká se na bitvu Lemieuxe a Jágra
Časomíra do šrotu
Juniorské šampióny CHCE VIDĚT KAŽDÝ
Gardoňova dcera musela na brambory
Zlínské kvarteto stále mimo hru
Málek měsíc MIMO HRU

Novější články z této rubriky:

Spokojený Augusta: Byla to dobrá škola
ROSU láká olympiáda i mistrovství světa
Vladimír Vůjtek si v národním dresu užívá
Šindel se stěhuje na Kladno
Štefl: Ve Vsetíně je klid
NIKOLOVA FINSKO nezklamalo