Úvod | Super (rubriky)

Už mají italské manýry?

Smrž: Držel mě za ruku; Huleš: Nesmysl, to bych si ji zlomil, já nemám s nikým problém

/BRNO/ Dva naši motocykloví jezdci Jaroslav Huleš a Jakub Smrž dosahují v letošním seriálu mistrovství světa silničních motocyklů ve třídě do 125 ccm výsledků, jaké naši závodníci zajížděli naposledy před třiceti lety. Tehdy se mezi nejlepší dokázali probojovat F. Šťastný a G. Havel ve třídě do 350 ccm, Staša byl v Brně v roce 1971 druhý ve třídě do 250 ccm a v témže závodě dojeli v tehdejších ~padesátkách~ 5. Šobáň, 6. Fendrych a 7. Havrda. Letos byli oba společně už dvakrát v první desítce a v neděli v Brně potřetí - Smrž šestý a Huleš sedmý. Ale kupodivu se zřejmě do vztahů těchto dvou českých hvězd vkrádají rivalské italské manýry (á la Biaggi - Rossi). ~Jarda mě v cílové rovince před cílem chytil za ruku. Nechápu to,~ prohlásil Jakub Smrž. V depu jeho týmu Budweiser Budvar Hanusch se ozývaly na Hulešovu adresu velmi silné chlapské výrazy. ~Je to nesmysl. To bych si tu ruku akorát tak zlomil. To nemá cenu komentovat. Já s nikým nemám žádný problém,~ odvětil o dvacet metrů dál Jaroslav Huleš v depu Matteoni Racing. Zkušený čimelický jezdec, který poprvé v životě zajel nejrychlejší kolo závodu, se zlobil na něco jiného. ~Ve dvanáctém kole jsem vyjel z trati, vrátil jsem se, ale místo abychom se se Smržem a Talmacsim zformovali a dojeli šestici před námi - což ještě bylo docela reálné - tak oba začali bojovat proti mně. Tím jsme se zdrželi, soupeře jsme nejen nedojeli, ale ještě nás dohnal Pedrosa,~ hudroval Huleš.

Datum vydání: 27.8.2001