Úvod | Super (rubriky)

Hola, hola, škola volá!

Ještě dříve, než se školní rok rozběhne naplno, určitě zvažujete, jaké oblečení pořídit svému potomkovi, který přes prázdniny snad ze všeho vyrostl. Určitě si vyberete, na trhu je oblečení všech možných stylů, střihů, barev i cen.

Co pro slečny?

Holčičky i malé slečny se zcela jistě vypraví na nákupy oblečení celkem rády, ostatně, ani se jim nedivím. V současné módě převládají nejoblíbenější holčičí barvy - tlumené teplé odstíny červené a oranžové, které nejčastěji doplňují modrá a zelená. Materiály jsou navíc měkké na omak, mají strukturovaný povrch, někdy s lesklou úpravou. Moderní je drobná kostka i proužek, drobné detaily a vzory. Oblečení zpestřuje hojné všívání menších barevných bloků a užívání širokých kontrastních manžet, často se objevují třásně a jemná kožešinová lemování. Drobné kvítky a folklorní ornamenty se střídají s funky stylem. Nosí se jednoduché prošívané bundy a vesty, stejně jako jupky připomínající vesnickou módu minulého století. Kalhoty jsou často od kolen mírně rozšířené a jejich roztřepené okraje mají nádech 70. let. Jednotícím prvkem holčičí módy je pohodlí, praktičnost a originalita.

Co pro pány kluky?

Volné kalhoty se spoustou kapes, sportovní pohodlné bundy s délkou nad kolena a prošívané prodloužené košile, také svetry s norskými motivy a anoraky s velkými kapsami. To vše připomíná módu odvážných chlapů, kteří se nebojí dobrodružství, a to se klukům líbí. Módní a kluky oblíbený je ležérní vrstvený styl a oblečení s kontrastními potisky a nášivkami s motivy sportovních čísel, hesel a motivů, i když tentokrát se potisky objevují v menších velikostech než loni.

Datum vydání: 26.8.2001

Archiv článků, dnes již neexistujícího deníku Super

Starší články z této rubriky:

Kombinujte! Ušetříte!
Nebojte se džín
Tina Pletánková nejraději nosí kalhoty
Móda z druhé ruky
Jak budeme vonět v příští sezóně
Jednoduchá elegance

Novější články z této rubriky:

Superbotky ledacos zachrání
V brýlích vás nepřehlédnou
KRÁSNÉ, ale nemilosrdné
Hřejivá koruna hlavy
Hodí se to k sobě?
Rozumíte módní hantýrce?