Úvod | Super (rubriky)

Dieta nemá dovolenou

Možná patříte k těm, kteří dávají přednost dovolené na sklonku léta a rozhodli jste se - takříkajíc v poslední chvíli - pro pobyt u moře. Pokud se vám přes veškeré předchozí snažení nepodařilo zbavit se odolných tukových polštářků na břiše, bocích a stehnech, nezoufejte. Během těch několika dnů, které vám zbývají do odjezdu, můžete vyzkoušet redukční a pročišťující dietu MUDr. Fialy, jejíž účinek vás mile překvapí.

Dieta vychází z poznatků o blahodárném působení kefíru na lidský organismus a je ověřena letitou praxí a zkušeností autora. Vyžaduje jen trochu kázně a přesnost. Budete-li ovšem mít patřičnou motivaci, například vysněnými plavkami toho pravého střihu a vzoru, které vás nedávno okouzlily (bohužel, měli je ve velikosti o číslo menší, než padne vaší současné tělesné schránce), bezpochyby ji absolvujete s úspěchem. Hlavní roli hraje kefír Kefírová kúra MUDr. Fialy trvá od tří do pěti dnů. Spočívá v pití koktejlů, které připravíme takto:

100 ml (1 dcl) nízkotučného kefírového mléka 10 ml přírodní nesycené stolní vody 1 čajová lžička citrónové šťávy 3 kapky panenského olivového oleje

Pije se v hodinových intervalech. Za běžný den (16 hodin) tedy vypijete 1,6 l kefírového mléka, 1,6 l vody, šťávu ze 2 až 3 citrónů a cca 2 polévkové lžíce panenského olivového oleje (je velmi důležitý pro rychlou optimalizaci metabolických pochodů). K oktejl si ochuťte špetkou mořské soli a 1 čajovou lžičkou čerstvých bylinek rozmixovaných ve stolní vodě. (Přehled bylinek uvádíme dále.) Pijte po malých doušcích, chvíli prosliňte v ústech a teprve pak polkněte. Denní příjem energie při kefírové dietě odpovídá cca 3350 kJ, další potřebnou energii budete čerpat spalováním nadměrných tukových rezerv. Vaše tělo bude dostatečně zásobeno vodou, minerály a vitaminy skupiny B (z kefíru) a C (z citrónů). Malé množství organicky vázaných minerálů včetně stopových prvků dodají již zmíněné zelené bylinky. Krátkodobá úplná absence vlákniny je žádoucí. Váš trávicí trakt si odpočine, pročistí se a osvěží. Aktivní tělesnou hmotu (kosti, svalstvo, žlázy atd.) budete vyživovat denně v průměru 55 gramy plnohodnotných, lehce stravitelných bílkovin.

Upozornění: Kefírová dieta MUDr. Fialy není vhodná pro strávníky s krevní skupinou 0, kteří mají geneticky zakódovanou sníženou schopnost využívat bílkoviny mléčných výrobků. Dietetické přednosti kefírového mléka ocení nositelé A, B iAB.

Datum vydání: 23.8.2001

Archiv článků, dnes již neexistujícího deníku Super

Starší články z této rubriky:

Co brání pomočování?
Abeceda života
Z kapsáře kořenářky Jaryny Vorlíčkové
Fenykl odhání neštěstí
Věk nechrání
Našel se lék na všechny nemoci?

Novější články z této rubriky:

SVĚT BYLIN LUBY SKOŘEPOVÉ
PROSKURNÍK si zaslouží náš dík
Máte smysl pro humor?
Naložená kvašená ZELENINA
Pomůže mi jitrocel,
Chraňme si svou kůži