Úvod | Super (rubriky)

Super STÍNY

Spadla klec

Věci za zhruba čtvrt milionu korun ukradli podle policie z několika rodinných domků na Královéhradecku čtyři muži ve věku od 17 do 28 let. Muži jsou podezřelí, že vykrádali chalupy i byty od loňského února. Z vyloupených domů brali například šperky, elektroniku či finanční hotovost. Vyšetřovatel je všechny v těchto dnech obvinil z krádeže.

Stařenky naletěly

V otrokovickém Domově důchodců naletěly dvě stařenky vykutálenému podvodníkovi, který jim ohlásil, že jsou výherkyněmi statisícových částek, ale k proplacení je zapotřebí zaplatit určitou daň. Důvěřivé bábinky na jeho lep skočily a neznámému pobertovi zaplatily ze svých peněženek hotovost ve výši 8 700 korun. Po podvodníkovi, který se pak ze starobince vypařil jako pára na hrncem, pátrá policie.

Chytili gaunera

Za napadení dvou mužů na podzim loňského roku obvinil vyšetřovatel z úmyslného ublížení na zdraví dvaačtyřicetiletého muže z Aše na Chebsku. Oběma způsobil středně těžké zranění. Při říjnové návštěvě udeřil sedmačtyřicetiletého muže opakovaně železnou tyčí do hlavy a způsobil mu otřes mozku a tržné rány. Měsíc poté pachatel napadl dvacetiletého mladíka v jeho bytě a bodl ho nožem do stehna.

Žhář v klubu

Téměř třímilionová škoda vznikla při pátečním požáru dvou budov bývalého nočního klubu v Měšicích v okrese Praha-východ. Budovu zapálil úmyslně neznámý pachatel, řekl mluvčí středočeské policie. Zdolávání rozsáhlého požáru trvalo hasičům zhruba tři a půl hodiny. Podrobnosti odmítli hasiči sdělit, protože policie na případ uvalila informační embargo.

Pašerák se neukryl

Muže, který se v říjnu roku 1998 pokusil převézt pronajatý osobní automobil Škoda Octavia přes Slovensko na Ukrajinu, vyšetřovatel nyní obvinil z pokusu o zpronevěru. Obviněný si tehdy vozidlo na tři dny pronajal od jisté firmy v Praze 10 a následující den s ním byl zadržen na hraničním přechodu.

Loupil v kostele

Mosazný kříž, čtyři svícny ze stejného kovu, sadu rozkládacího kalichu a další cenné věci v hodnotě asi třiceti tisíc korun si odnesl z kostela Nanebevzetí panny Marie ve V alašském Meziříčí zloděj, který se na svůj lup vypravil pod rouškou noci. Poškozením zařízení kostela způsobil farnímu úřadu římskokatolické církve další škodu, která je odhadována na tři tisíce korun.

Datum vydání: 7.5.2001

Archiv článků, dnes již neexistujícího deníku Super

Starší články z této rubriky:

I přednostka adoptovala dítě na dálku
Pekař peče housky, Novotný štrúdlíky
Prameny posvěceny, sezona začíná
Starosti starostek
Král přistál se zpožděním
Krvavá řež na zámku

Novější články z této rubriky:

Vagón s padesáti tunami šrotu letěl vzduchem
Zmijí invaze na východě Čech
Výslech Terezčiny matky: NIC NOVÉHO!
Učeň se oběsil kvůli vysvědčení
Kuny a lasičky plení za Ještědem kurníky
Také Brňané podepisují cihly za stovku