Úvod | Super (rubriky)

Petra Černocká: Letos v létě do toho hodlám »šlápnout«

Bez plavek, nugety a partnera se o prázdninách neobejdu

V létě odmítám sedět u televize

Pokud vás zajímá, do čeho že to Petra hodlá šlápnout, pak vězte, že do pedálů - pořídila si totiž nové kolo. Také se rozhodla rekonstruovat kuchyň, chodit na houby, hodně spát a vůbec všemožně užívat, jak sama říká, ~s věkem znovu nabyté svobody~.

Spisovatel Vladislav V ančura nazval své léto ~rozmarným~. Jaký přívlastek byste si pro svoje léto zvolila vy?

Já myslím, že letos se s panem Vančurou shodnem. Neustálé teplotní a srážkové výkyvy se bohužel, asi nejen u mě, shodují is mojí dobrou a špatnou náladou. Příští týden ale bude bezpečně nádherně, protože mi přijdou řemeslníci od základu předělávat kuchyň, takže budu polykat prach, zatímco jiní budou u vody. Dobře mi tak, už mě zase popadlo ~hnízdění~, což se mi v létě občas stává. Moje touha neustále vylepšovat domov je nenapravitelná. Vždy, když z mého domu odcházejí řemeslníci, si slibuji, že už je tam nikdy nepustím, ale pak mi zase otrne. Tentokrát jim alespoň nebudu muset vařit, nebude na čem.

Jak a kde trávíte letní období nejraději?

Pochopitelně v přírodě. Miluju moře, plavání a dlouhé procházky po pláži. Letos na jaře jsem už u moře byla, takže teď přijde na řadu chalupa.

Dokážete docílit toho, aby dovolená vždycky splnila vaše představy? Jak by měla vypadat ta ideální?

Samozřejmě, že se to vždycky nepovede. Právě jsme se s přítelem vrátili z Ameriky a jsme úplně vyřízení. Nemohou za to Američané, ale virus, který si mě vyhlídnul nejspíš už v letadle. Hned po příjezdu jsem dostala chřipku a celý pobyt jsem promarodila. Jiřímu se tam navíc podařilo při ping-pongu jednou velmi hezky zasmečovat, ale protože je netrénovaný, něco mu přeskočilo v zádech, takže pak už byl na nás velmi smutný pohled. Já nepřetržitě kašlala a po kapsách jsem měla kapesníky, on se zase plížil jako hodně unavený penzista. Teď už jsme ale více méně ve formě. A ideální dovolená? To je podle mého ta, kterou si člověk vysní a naplánuje - skutečnost pak ale může být docela jiná. Teď už nic neplánuji a jediné, co by mě mohlo naštvat, je možnost, že by letos z nějakého důvodu nerostly houby. Houby, to je naše společná vášeň, a protože vím, že děláme rozhovor pro bulvární tiskovinu, tak jen dodám, že není jediná!

Shodnete se s rodinou na trávení volna? Jela by s vámi dcera na prázdniny, nebo tento způsob léta (jako většina teenagerů) považuje za nudu?

Mojí dceři je už přes dvacet a dělá si co chce. Teď je někde ve Španělsku a jen díky mým úpěnlivým prosbám, mi laskavě občas pošle esemesku, že ji ještě neodvlekli překupníci s bílým masem. V mojí rodině jsme konečně už všichni dospělí a snažíme se navzájem tolerovat. Jsem v letech, kdy se mohu radovat ze znovu nabyté svobody. Mám za sebou léta s kapelou na úmorných zájezdech, s miminem a plínkami na chalupě, s milencem pod palmami, a kdybych teď doma nahlásila, že jedu sama meditovat do tibetského kláštera, tak se mě snad ani nezeptají, kdy se hodlám vrátit.

Jaký typ relaxace vám vyhovuje (dáváte přednost klidu a tzv. nohám na trnoži, či sportu a troše adrenalinu nebo snad kombinaci obého)?

Jsem umírněná a velice opatrná osoba. Upřímně řečeno nechápu šílence, kteří se musejí stále někde věšet, skákat a lítat vzduchem. Za to mi ta trocha adrenalinu nestojí, já se mám ráda a mám ještě naplánováno prožít spoustu příjemných věcí. Myslím, že už dost riskuji, když jsem si letos koupila nové kolo. Na tom starém jsem toho moc nenajezdila, ale letos do toho chci kvůli kondici doslova ~šlápnout~. Doufám, že se někde nestřetnu s devatenáctiletým ďáblem v tátově škodovce.

Čím si spolehlivě dobijete baterky?

Spánkem. Když nespím svých osm hodin denně, tak vím, že ti co mi říkají, že stále vypadám bezvadně, mi určitě lžou. No, možná mi lžou, i když těch osm hodin spím. Patřím už ke generaci, která si tyto komplimenty skládá automaticky.

Přibalila byste si s sebou na dovolenou i knihu?

Knížky k dovolené vyloženě patří, co bychom jinak dělali stím, co si během roku koupíme a nestačíme přečíst? Já si navíc ještě před dovolenou vypůjčím fůru knih z knihovny. Je to taková směska humorné literatury, literatury faktu a detektivek. Občas se snažím nějakou podstrčit imému příteli, ale ten se spíš nechává kultivovat samotným životem než četbou. Navíc má tendenci i v létě pouštět televizi, což já odmítám. Na tom je nejhorší, že když už ji pustí, tak u ní uvíznu taky, přestože to, co nám teď pouštějí, se většinou nedá přežít. U některých ~fousatých~ repríz by už člověk dokázal s herci text synchronně recitovat.

Bez čeho se v létě neobejdete?

Bez krémů s UV filtrem, plavek, nugety, pytlíkových polévek, rukavic na zahrádku, no je toho hodně, a to jsem asi měla v první řadě jmenovat svého partnera! Já jenom nechtěla tak okatě inzerovat své rodinné štěstí.

Protože i v letním čase se občas musí trochu pracovat, co vás čeká v nejbližší době jako zpěvačku a moderátorku?

V létě je to pracovně trochu dobrodružné. V ětšinou se nejedná o ~normální~ představení. Na různých letních slavnostech je smíšené publikum, takže zpívám písničky jak pro dospělé, tak pro děti, někdy třeba i celý program uvádím, často se dost improvizuje, zvlášť když trochu zaprší, ale to je zároveň přesně to, co mě na tom baví.

Datum vydání: 4.8.2001

Archiv článků, dnes již neexistujícího deníku Super

Starší články z této rubriky:

DASHA hvězda muzikálů
Opičí muž děsí vše
Energie, která léčí
Olympic v Kanadě a v USA
Nová zbraň proti leukemii
Pečujte dobře o své nohy

Novější články z této rubriky:

PETR ULRYCH: Kam zmizelo tajemno mezi mužem a ženou?
Dagmar Kludská: Sny si zkuste naprogramovat
Naďa Urbánková: V minulém životě mě popravili!
Vilém Čok: Štěstí mi nosí knoflík od Lucky Bílé
Mág nelétá doopravdy
Barbora Srncová si drží v domě štěstí