Úvod | Super (rubriky)

Super Duel 2. kola

Hradec - Sparta

Před ligovým startem by asi málokdo předpokládal, že ve druhém dějství bude největší pozornost poutat právě utkání nováčka s mistrem (sobota, 18.30 h). Jenže Hradečtí dostali pět gólů v Jablonci, Sparta tři v Blšanech a hned je všechno jinak. Jak vidí souboj posledních dvou celků tabulky domácí Pavel Černý a hostující Jiří Jarošík?

Černý si iluze nedělá

/HRADEC KRÁLOVÉ/ Hradečtí fotbalisté projeli v minulé sezóně druhou ligou jako nůž máslem, suverénně ji vyhráli a na návrat mezi elitu byli po roce hodně natěšení. Úvodní utkání v Jablonci jim však přineslo vysokou prohru 1:5 a rozčarování. ~Bylo to o to horší, že náš výkon tak špatný nebyl. Měli jsme šance, jenže jsme je neproměnili a pak nezvládli závěr zápasu,~ říká nejstarší borec ligy Pavel Černý (11. října mu bude devětatřicet). T eď před nimi stojí složitý úkol, spravit si chuť v zápase se Spartou. ~Právě… A máme to o to složitější, že pro Spartu skončil první zápas ostudou. Bude mít motivaci, hráči vědí, že do toho musejí jít naplno. I přes prohru v Blšanech jsou sparťané pořád největšími favority ligy,~ nedělá si iluze hradecký útočník a dodává: ~Za této situace by byl jakýkoliv bodový zisk skvělý.~ Podle Černého by mohla být určitá naděje Hradce v psychickém rozpoložení letenského týmu. ~Tlak na hráče musí být obrovský a kdoví, co by s nimi provedlo, kdybychom dali první gól,~ uvažuje Černý a pokračuje: ~Na zápas s Jabloncem už nikdo z nás nemyslí, od pondělka máme v hlavě Spartu. A kluci se těší. Trenér Uličný žádné velké změny v sestavě nechystá, vymění se prý jen brankáři. Zkusíme hrát pozorně v defenzivě a uvidíme, co to udělá. Sparta určitě bude hrát ofenzivněji než v prvním utkání, musíme ji na vlastní půli neustále napadat, nedat soupeřům ani metr prostoru. A zároveň se musíme pokusit hrát svou kombinační hru. Nějaké bezhlavé nakopávání míčů dopředu nemá smysl.~ Pavel Černý dres Sparty sám kdysi oblékal… ~Jenže to už je tak dávno, že mi to ani nepřijde. Z tehdejšího kádru zůstal jen Jirka Novotný. Musím se ale přiznat, že Spartě dál fandím a přeju jí hodně štěstí hlavně v Lize mistrů. Domácí ligu podle mě vyhraje s přehledem. Jenže v sobotu musí fandění stranou. Stojím na opačné straně a budu se snažit podat co nejlepší výkon,~ říká muž, který o konci kariéry zatím pořád ještě moc nepřemýšlí. ~Zdraví mi slouží, chuť do fotbalu mám, takže proč si lámat hlavu… Chtěl jsem si vyzkoušet, jestli ligu ještě zvládnu. Po tomhle ročníku budu moudřejší,~ uzavírá Černý.

Jarošík vykat nebude

/PRAHA/ Na Spartu se tři dny po výprasku v Blšanech a dva dny před zápasem v Hradci už vrátil humor. Na zmínku o tom, že si Super vybral zápas nováčka s mistrem za duel kola, reagoval jeden ze zaměstnanců poznámkou, že jde o ~ouvejduel~. Smysl pro legraci měl i mladý reprezentant v dresu Sparty Jiří Jarošík. ~To se povedlo, že se ve druhém kole potká nováček s mistrem jako šestnáctý a patnáctý tým tabulky…~ Pračka na nervy se na Letné už zastavila. ~Každý na sebe vzal nějakou chybu,~ pravil Jarošík ohleduplně na konto atmosféry, která panovala den po zápase v Blšanech. V kabině se údajně do trenéra Jaroslava Hřebíka ~opřel~ kapitán Jiří Novotný, Josef Obajdin a své si řekl i Martin Hašek (tato trojice nyní tvoří v šatně ~radu moudrých~ poté, co odešli Horňák, Siegl a Zdeněk Svoboda není kvůli vleklým zdravotním potížím hráčem stabilní sestavy). ~Teď nejde o trenéra a sestavu, ale o to, aby prohru v Blšanech všichni hodili za hlavu a pořádně makali.~ Noviny a televize už prý udělaly rozborů dostatek. ~My jsme pochopitelně nečekali, že dostaneme v Blšanech trojku, ale překvapilo i to, že Hradec dostal v prvním kole pět gólů. To se nováčkům v prvním kole nestává. Mám takový pocit, že kvůli tomu bude zápas soubojem obran. Sparta stejně jede do Hradce jako favorit. Neztratili jsme sebevědomí jednou prohrou. Tady přece nejde o nějakou dlouhodobou záležitost,~ pravil moudře záložník, který má na zápasy s Hradcem spíš příjemnější vzpomínky. ~Předloni za trenéra Haška jsme tam vyhráli 2:0 a dával jsem gól hlavou.~ Jiřímu Jarošíkovi dělalo trochu potíže si vzpomenout, jestli má v Hradci ještě nějaké kamarády. ~Míval jsem jich tam víc, znal jsem hodně kluků z mládežnických reprezentací, ale kádr se hodně změnil. Teď jsem mohl znát vlastně jen Pepu Lexu, který měl přijít z Liberce (Hradec ho pár dní před ligou vrátil - pozn. red.) a se kterým jsem hrával. On je se svou zvláštní postavou výborným hráčem. A samozřejmě Pavla Černého. Toho znám spíš jen ze hřiště. Je ve věku, že by mohl být mým tátou. Ale na place mu vykat nebudu, mezi mladou hráčskou generací, která je drzejší, se to už nenosí. Dřív jsem míval ke starším hráčům větší respekt, teď už je to pryč.~

Datum vydání: 3.8.2001

Archiv článků, dnes již neexistujícího deníku Super

Starší články z této rubriky:

Vaniak myslí na Pohár UEFA
Baník má nejmladšího kapitána
Kulig trefil šibenici a pak ostřeloval tramvaje
Verbíř Vachoučka nezatracuje
Fanouškům Sparty nedělní pivečko zhořklo
Masopust kroutí hlavou

Novější články z této rubriky:

Lepší tým body nebral
Radek Direcký: Je to moje blbost!
Letná se klepala strachy
MARILA dostala facku
Nováček odolával jen čtyřicet minut
Žižkovský kapitán už prémie nevypisuje