Úvod | Super (rubriky)

Negližé se dere na ulici

Spodní prádélko - to byla dřív přísná intimita ložnic. Kde jsou však ty časy. Za prvé do světa tkanin a úpletů vstoupily úplně nové, revoluční materiály, které z prádla vytvořily něco zcela jiného.

Revoluční materiály

Prádlo může být pružné, sportovně vyhlížející - formuje postavu, saje a odvádí pot, chladí, jindy hřeje, různě voní (na Mikuláše například nabízel Schiesser pánské slipy čokoládové barvy i vůně, na veletrhu Intimare v Bologni bylo prádlo vonící vanilkou i jahodami). Na veletrzích (ale už i v obchodech) se předvádějí součásti spodního prádla, pletené z jednoho kusu, vcelku, bez švů. Místy je tkanina silnější a víc pruží a ~tiskne~ figuru, jinde tenčí, vzdušná. Hotový výrobek může v sobě mít i gelové polštářky, takže pánská hruď najednou vypadá opravdu mužně.

I pro denní světlo

Dámská móda nejprve odhalila prádlové a korzetové živůtky, body, a když už jí ani to nestačilo, sáhla po podprsenkách. Rozhodla se rovněž, že některé noční prádlo je tak krásné, že je rozhodně škoda schovávat jej v ložnici. A tak je dnes samozřejmé, že v pěkném nočním negližé, které může bezmála připomínat společenskou toaletu, přijímáte přátele a že v něm klidně půjdete vyvenčit pejska. Že se tak u vás zatím nechodí? Tak s tím můžete začít právě vy, ne?

Praktické rady

Často vidím dobře oblečenou ženu, ale celkový dojem kazí prádlo, které se pod oděvem zařezává a vlastně deformuje postavu. Zvlášť při současné módě, která přeje věcem přiléhavým, je to, co oblečeme dospod, velmi důležité. Pod těsnější trička a svetříky jsou vhodnější podprsenky hladké, ideální jsou bezešvé. Pod těsnou sukní či kalhotami také lépe vypadají kalhotky, které sahají do pasu, nevytvářejí na bocích rýhu. Ta je často způsobena také tím, že zvolíme stahovací kalhotky a tam, kde přestávají působit, se vytvoří polštář jedna radost. Zjevné je to zejména na nohou. Máte-li silnější stehna, stahovací kalhoty plavkového střihu nic neřeší, chce to nohavičku. Ideální je používání punčochových kalhoty které mají hodně zesílený sed a stehenní část. Baculky už jistě vědí, jak blahodárně působí dobré body, a mladé dívky, které mají postavu opravdu pevnou, jistě zase umí dobře používat tanga, která jsou pod těsné kalhoty to pravé.

Datum vydání: 30.6.2001

Archiv článků, dnes již neexistujícího deníku Super

Starší články z této rubriky:

Kdo umí oblečení kombinovat MÁ VYHRÁNO
Rtěnka, která odolá i svodům?
Chystáte se na cesty? Čeká vás dovolená?
Letní móda PRO BACULKY
U CARLA se barvami nešetří
PLAVKY od klokanů za dvacet milionů

Novější články z této rubriky:

Superbotky ledacos zachrání
V brýlích vás nepřehlédnou
KRÁSNÉ, ale nemilosrdné
Hřejivá koruna hlavy
Hodí se to k sobě?
Rozumíte módní hantýrce?