Úvod | Super (rubriky)

Baťová: nová role pro Havlovou

/PRAHA/ Po zklamání, které připravila vloni první dámě její domovská vinohradská scéna, se zdálo, že na herectví poněkud zanevřela. ~Jsem nyní vůči nabídkám rezervovanější a odolnější,~ tvrdila ještě donedávna Dagmar Havlová. Dnes je k návratu do světa filmu zřejmě vstřícnější. Po boku svého bývalého přítele Lukáše Vaculíka by se měla objevit ve dvou třídílných seriálech České televize o životě Tomáše Bati. Ztvárnit by měli manželský pár, Marii a Tomáše Baťovy. Podle informací deníku Super bude definitivní podoba scénáře hotová do Vánoc a s filmováním by se mělo začít již počátkem příštího roku. ~Zatím je vše ve fázi příprav. Pro roli Marie Baťové je paní Havlová ideální představitelkou. Je to takový srdečný člověk, který soucítí s lidmi a má pro ně pochopení. Pokud jde o roli Tomáše Bati, zatím je vše v jednání. Měl by ho hrát herec, který působí sympaticky a čiší z něj lidskost. Lukáš Vaculík je podle mě přesně ten typ. Z českých herců je pro tu roli nejzajímavější,~ potvrdil režisér filmu Matej Mináč.

Studoval v Kanadě

Látku pro ságu o rodu Baťových získal Mináč díky televiznímu Genu, který natočil o synu obuvnického giganta Tomáši Baťovi. ~Gen se mu líbil, a tak mě pozval do Kanady, kde jsem si měl možnost projít rodinné archivy. Pak jsem studoval dokumentaci ve Zlíně. Je to úžasná látka, mimo jiné o hledání úlohy ženy po boku muže podnikatele,~ prozradil deníku Super Matej Mináč. ~Ve scénáři jsou zajímavé momenty, například, když Baťa se svou manželkou přicestuje do Egypta. Ona je smutná a žárlí, protože má pocit, že se její manžel dívá až příliš po ženách. Nakonec se vše vysvětlí. Jeho zájem je pouze profesionální: po návratu z Egypta navrhne sérii bot speciálně pro tuto zemi.~ K návratu Dagmar Havlové před kameru se Hrad odmítl vyjádřit. ~Neřeknu nic. Na váš písemný dotaz odpovíme v zákonné lhůtě 22 dnů,~ sdělil včera šéf tiskového odboru prezidentské kanceláře Martin Krafl. Režisér Juraj Herz, jehož herecká nabídka na roli Marie Stuartovny byla poslední, kterou Havlová přijala, by si návrat Dagmar Havlové do divadla i před kameru přál. ~Je to skvělá herečka. Já jsem ji v podstatě objevil. Hrála v šesti mých filmech, např. Holky z porcelánu, Holka na zabití, Buldoci a třešně, Upír z Ferratu a další...~ Loňské nečekané a šokující rozhodnutí Vinohradského divadla deset dní před zahájením zkoušek odložit nastudování hry Ať žije královna v režii Juraje Herze, první dámu hluboce ranilo. ~Musela se s tím vyrovnat,ale nebylo to jednoduché,~ komentoval tehdy rozčarování Havlové Martin Krafl. Možná právě role Marie Baťové v chystaném televizním seriálu dodá první dámě chuť vrátit se k herectví.

Přehled filmových rolí

Holky z porcelánu (1974), Holka na zabití (1975), Tak láska začíná… (1975), Tchán (1979), Den pro mou lásku, Zítra to roztočíme, drahoušku…! (1976), Já už budu hodný, dědečku (1978), Co je doma, to se počítá, pánové… (1980), Blázni, vodníci a podvodníci, Trhák (1981), Buldoci a třešně (1981), Křtiny (1981), Upír z Feratu (1982), Poslední propadne peklu, Zastihla mne noc (1985), Dva na koni, jeden na oslu (1986), Dědictví aneb Kurvahošigutntag (1992), Lepšie byť bohatý a zdravý ako chudobný a chorý (1992)

Datum vydání: 26.6.2001

Archiv článků, dnes již neexistujícího deníku Super

Starší články z této rubriky:

Kajínek v sukních milost nedostane!
České ženy s nejvyšším trestem
Čejková říká nejmladšímu synovi Feldo!
SLAVNOSTI PIVA: deset těžce zraněných
Gottova dcera se bude vdávat
Heroin z Turecka míchali v pražském bytě

Novější články z této rubriky:

Naštěstí nemám ženu a děti, říká Jiří Kajínek
Rána z milosti do zadku?
Polonyiová vedla sexuální maratón
Pergnerová byla zdržena s možnými dealery!
MILENEC Kořínkové prý žárlí na její úspěch
Režisér Troška není v milostné krizi