Úvod | Super (rubriky)

Chystáte se na cesty? Čeká vás dovolená?

Letní nepostradatelnosti do kosmetické taštičky

řasenka tužka na oči rtěnka či lesk na rty make-up 2 v 1 deodorant oblíbená letní vůně

Pak budete pravděpodobně přemýšlet, co si vzít s sebou a jak nic nezapomenout. Mnohem jednodušší vše bude, pokud si předem připravíte seznam všeho, co je pro vás na dovolené nepostradatelné. Když seznam uložíte, můžete jej každoročně podle charakteru cesty pouze upravovat.

Co do kufru?

ponožky a spodní prádlo bavlněná trička a tílka bavlněné šortky plavky šaty mikina, svetr větrovku, sportovní soupravu, pláštěnku dlouhé kalhoty (džíny, leginy, plátěné) krátké kalhoty (šortky, kraťasy, krátké leginy) obuv - sandále, sportovní obuv, speciální turistická obuv, případně společenská a domácí obuv kšiltovku, klobouk či jinou pokrývku hlavy ručník nebo osuška toaletní potřeby (mýdlo, sprchový gel, vlasová kosmetika, hřeben, kartáček na zuby, pastu na zuby, krém, opalovací kosmetika, pilník a nůžtičky, dámské hygienické potřeby, holicí strojek...) sluneční brýle batoh či batůžek, ledvinku cestovní lekárničku osobní doklady, peníze někdy se hodí spacák, stan, karimatka, vařič, ešus a lžíce

Co ještě přibalit?

fotoaparát, videokameru, baterku, kapesní nůž, šňůru na prádlo a několik kolíčků, mapu, lahev na pití, psací potřeby, knížku...

Cestovní lékárnička

Je vždy lepší mít ji s sebou, menší zranění, nevolnosti apod. vás pak tolik nezaskočí. Zabalte ji do kosmetického pouzdra, ale perfektně se hodí ipouzdro jinak určené na moderní fotoaparáty. Je dostatečně skladné, dá se dokonce vzít na výlet jen tak přes rameno a nepřekáží. Na cestách nesmí chybět léky a materiál na ošetření:

lehkých úrazů různých bolestí, lehkého nachlazení cestovní nevolnosti průjmového onemocnění či zažívacích problémů pokožky podrážděné nadměrným opalováním případné alergie a štípnutí hmyzem a také nezapomeňte léky, které pravidelně užíváte.

Datum vydání: 23.6.2001

Archiv článků, dnes již neexistujícího deníku Super

Starší články z této rubriky:

Kdo umí oblečení kombinovat MÁ VYHRÁNO
Rtěnka, která odolá i svodům?
Letní móda PRO BACULKY
U CARLA se barvami nešetří
PLAVKY od klokanů za dvacet milionů
Erotika a barvy

Novější články z této rubriky:

Superbotky ledacos zachrání
V brýlích vás nepřehlédnou
KRÁSNÉ, ale nemilosrdné
Hřejivá koruna hlavy
Hodí se to k sobě?
Rozumíte módní hantýrce?