Úvod | Super (rubriky)

Colorado odvrátilo hrozící katastrofu

NHL FINÁLE

EAST RUTHERFORD - Až sedmý zápas finálové série určí držitele letošního Stanleyova poháru. Hokejisté Colorada Avalanche totiž dokázali v šestém utkání zvítězit na ledě New Jersey 4:0 a vynutit si tak rozhodující bitvu, která se odehraje na jejich ~panství~ v Denveru v noci ze soboty na neděli. Hvězdou utkání byl opět brankář Patrick Roy, který kryl všech 24 pokusů Devils, vychytal čtvrtou nulu v letošním play off a tím vyrovnal rekord NHL. Zároveň si připsal devatenácté čisté konto v kariéře v této rozhodující části sezony, čímž stanovil další rekordní zápis. ~Patrick je důvodem, proč můžeme stále věřit ve vítězství,~ složil svému brankáři poklonu trenér ~Lavin~ Bob Hartley. Závěr střetnutí ~obohatilo~ několik potyček, za které aktéři inkasovali tresty na pět minut plus do konce utkání. ~Dnes jsme viděli skutečné bojovníky. Hokejisty, kteří dokáží hrát dobře pod tlakem,~ pochválil svůj tým Hartley. Naopak domácí kouč Robinson nemohl být spokojen: ~Když zápas skončí a vy nemůžete označit jediného hráče, který by v tak důležitém duelu hrál dobře, je to zklamání.~ Sedmý zápas rozhodne o vítězi Stanley Cupu teprve potřetí během uplynulých třiceti let. V roce 1987 se ze zisku trofeje radovala Philadelphia, která zdolala Edmonton. O sedm let později si po výhře 4:3 na zápasy mohli pohár potěžkat hráči New York Rangers, poraženým celkem byl tehdy Vancouver.

FINÁLE STANLEY CUPU

New Jersey - Colorado 0:4

Třetiny: 0:1, 0:2, 0:1. Branky: 19. Foote, 23. Nieminen, 39. Drury, 54. Tanguay. Rozhodčí: Marouelli. Vyloučení: 7:6, navíc Sutton, Daneyko - Hinote, Dingman všichni 5 min. + do konce utkání. Využití: 0:1. Střely na branku: 24:18. Diváci: 19 040. Stav série: 3:3.

Datum vydání: 9.6.2001