Úvod | Super (rubriky)

Pohoda byla příliš velká

/TEPLICE/ Meditace po návratu z Kodaně v hotelu Praha v hluboké noci ze soboty na neděli, hráčská ~schůze~ v neděli večer v teplické restauraci, pondělní rozbor s trenérem Chovancem, neustálé debaty v hotelu Prince de Ligne, videozáznamy, pročítání charakteristik severoirských hráčů a další diskuse - to je atmosféra v českém reprezentačním fotbalovém týmu pro prohře 1:2 s Dánskem. Něco podobného se v týmu naposledy odehrávalo ve druhé polovině kvalifikace na předchozí mistrovství světa ještě za trenéra Dušana Uhrina a v Chovancově éře na loňském evropském šampionátě. V debatách se nyní ~semlelo~ leccos v různých skupinkách, odlišujících se podle toho, jestli jde o starší ~mazáky~, kteří mají stříbrné medaile z EURO 96, nebo mladší generaci hráčů z Brücknerovy ~jednadvacítky~, nováčky nebo ~sólisty~. Probíralo se, jestli na tom opravdu něco není, že trenér Chovanec nikdy nebude mít moc rád stopera Jiřího Novotného, nebo proč sedí na lavičce Tomáš Rosický, který diriguje Borussii Dortmund, a na hřišti potom kope standardní situace Radek Bejbl, o jehož herní užitečnosti pro národní tým se začalo diskutovat brzy po ~anglickém~ mistrovství Evropy. Padly i názory, že reprezentační tým je kolektivem velkých hvězd ze silných evropských klubů, jehož kompaktnost se projevuje mimo hřiště, ale při zápasech už tak sourodý není. Jeden z hráčů to nazval celkem trefně, když řekl, že se na soustředění sejdou jako ~spolek přátel poezie~, proberou si, jaká mají nová auta na leasing, kdo má lepší ~dývýdýčko~ a že manželka zase vyhodila služku. Ale na hřišti se to projeví tím, že mužstvo velkých pohodářů a kamarádů ~prošvihne~ začátek, zatímco soupeř jede od první minuty naplno. Neříkají si to se zlou krví, ale neúspěch či porážka obvykle přidají do debat nové téma - například odkdy to tomu či onomu nejde a nebo proč se ten či onen s ostatními míň baví. Trenéři to nazývají mikroklimatem mužstva. Všichni ale věří, že dnes večer bude čistá obloha a bude svítit jasné slunce a až se bude stmívat, tým Severního Irska si přibalí do autobusu na letiště tři čtyři ~banány~.

Tabulka 3. kvalifikační skupiny

1. Bulharsko 6 4 1 1 11:6 13 2. Dánsko 6 3 3 0 11:4 12 3. Česko 6 3 2 1 7:2 11 4. Island 6 3 0 3 10:9 9 5. Sev.Irsko 6 1 1 4 5:8 4 6. Malta 6 0 1 5 1:16 1

Zbývá sehrát - dnes: Česko - Severní Irsko, Island - Bulharsko, Dánsko - Malta. 1. září: Island - Česko, Malta - Bulharsko, Dánsko - Severní Irsko. 5. září: Česko - Malta, Bulharsko - Dánsko, Severní Irsko - Island. 6. října: Česko - Bulharsko, Dánsko - Island, Malta - Severní Irsko.

Datum vydání: 6.6.2001

Archiv článků, dnes již neexistujícího deníku Super

Starší články z této rubriky:

JENOM vítězství!
Mladíci chtějí udržet první příčku
V lize dvanáct PÍŠŤALEK
Brankář Vaniak zakotvil definitivně v Olomouci
Lina Krasnorucká: Další ruská tenisová hvězda
Házenkáři propadli

Novější články z této rubriky:

MARADONA SE ROZLOUČIL se slzami v očích
Lvíčata požene hlad po úspěchu
VOŘÍŠEK potřeboval pohodu
Brückner stíhá všechno
Cipro do Plzně, nebo...?
Baránek v Blšanech skončil!