Úvod | Super (rubriky)

Ritschelová se nebojí vůbec nikoho

/MLADÁ BOLESLAV/ Volejbalistky České republiky pojedou koncem září do Sofie na mistrovství Evropy. Postup si zajistily už v předposledním kvalifikačním utkání po průběhu, který fajnšmekra musel uspokojit. Výhra nad Německem 3:2 se zrodila v dramatickém boji a jednou z nejvýraznějších postav střetnutí byla zkušená blokařka Marcela Ritschelová (28), která už má doma stříbrnou a bronzovou medaili z předchozích šampionátů. K reprezentaci se, kvůli povinnostem v Itálii, připojila teprve dva dny před samotným zápasem.

Proti Německu, které je šestým týmem z olympijských her v Sydney, to byl velký zápas. Očekávala jste takový průběh?

- Trochu se asi dalo čekat, že to bude drama. Němky nám trochu pomohly, že nepřijely v úplné sestavě, my jsme pro změnu po pár dnech tréninku nebyly dokonale sehrány. Až ke konci zápasu bylo vidět, že jsme se rozehrály. Problém je v tom, že tam malinko chybí život a že o sobě moc nevíme. Na tom je potřeba pracovat.

Ve vypjatých momentech rozhodují zkušenosti a vy je v italské lize, která je považována za jednu z nejlepších na světě, sbíráte plnými hrstmi. Pomáhá vám to?

- Hrozně to pomůže v takových zápasech. Nemám strach, protože vím, že na té druhé straně nejsou žádné hráčky silnější než ty, se kterými už jsem hrála. Ať je to nároďák kterékoliv země, vím, že jsem proti němu hrála, a vím, že proti němu umím. To si stačí připomenout ve chvílích, kdy jde do tuhého a určitě to pomůže.

V dresu italského klubu Reggio Calabria jste po loňském druhém místu tentokrát vybojovala mistrovský titul. Kuriozitou je, že mnoho Italek v kádru nemáte…

- V družstvu jsou čtyři Italky, z toho jedna patří do základu. Jinak tam jsou dvě Rusky, dvě Chorvatky, Číňanka a já. To ale není podstatné, vládne tam profesionalismus se vším všudy. Neexistují zápasy, které se mohou jen tak odchodit. Tam vždycky o něco jde, a navíc každý soupeř je nesmírně silný. Některé zápasy národního týmu nejsou tak náročné jako v italské lize.

Česko - Německo 3:2 (23, -22, -19, 19, 8)

Rozhodčí: Roussakis, Iordanidis (oba Řecko). Čas: 105 minut. Diváci:650.

Česko: Štěpančíková, Schwo bová, Večerková, Jenčková, Horká, Ritschelová, libero Tomanová - Mocová, Bucková.

Německo: Dömelandová, Grünová, Beneckeová, Sylvesterová, Mäserová, Thummová, libero Jurková - Müllerová, Krauseová, Bergová, Fettingová.

Tabulka 3. skupiny: 1. Česko 5 4 1 14:8 9 2. Německo 5 3 2 12:7 8 3. Turecko 4 1 3 6:11 5 4. Španělsko 4 1 3 5:11 5

Datum vydání: 28.5.2001

Archiv článků, dnes již neexistujícího deníku Super

Starší články z této rubriky:

Vltava patřila Primátorkám
Plnokrevníka uvěznil přepravník
Volejbalová paráda přinesla postup!
Hotovo: Koller patří Dortmundu
Hejduk měl v krvi alkohol
Trenér Dukly Liška by uvítal změny

Novější články z této rubriky:

MARADONA SE ROZLOUČIL se slzami v očích
Lvíčata požene hlad po úspěchu
VOŘÍŠEK potřeboval pohodu
Brückner stíhá všechno
Cipro do Plzně, nebo...?
Baránek v Blšanech skončil!