Úvod | Super (rubriky)

Vltava patřila Primátorkám

/PRAHA/ Dvaadvacet let kraluje osmiveslice Dukly tradičním veslařským Primátorkám a ani letošní 88. ročník jiného vítěze nepoznal. Radost posádky Dukly byla v cíli o to větší, že její největší konkurent v boji o prvenství, A vokádo, před závodem mohutně zbrojil a spolu s veslaři Slavie usedlo do lodi kvarteto ruských závodníků. ~Myslím si, že to byl z jejich strany trochu podraz,~ poznamenal k soupeři veslovod Dukly Petr Imre. ~V úvodu závodu jsme byli trochu nervózní, ale splnili jsme, co jsme si před startem řekli,~ komentoval poměrně suverénní vítězství žlutočervených barev. V týmu Dukly si připsal rekordní patnáctý triumf kormidelník Oldřich Hejdušek, jen o tři tituly méně má Petr Blecha. Jedním z nejsledovanějších závodů byl iskif mužů, na jehož startovní listině chybělo jméno vítěze posledních šesti ročníků V áclava Chalupy, kterému znemožnilo start obnovené pravidlo, jenž nedovoluje účast úřadujícím mistrům republiky. Pro prvenství si tak dojel světový šampion z loňského roku Michal V abroušek. ~V polovině trati jsem už měl dobrý pocit, věděl jsem, že pokud mi vyjde start, mohl bych zvítězit. Posledních pět set metrů to už ale nebylo veslování, ale spíš boj s vlnami,~ radoval se v cíli V abroušek, který se na nejvyšší stupeň na Primátorkách vrátil po patnácti letech. ~Vyhrál jsem tady naposledy ještě v mladších žácích,~ usmíval se.

Primátorky - výsledky

MUŽI:

Skif

(Jarní skulérský závod Rösslera-Ořovského): 1. Vabroušek 7:19,08, 2. Vochoska 7:24,65, 3. Kopřiva (všichni Dukla Praha) 7:26,63.

Osma

(Primátorky): 1. Dukla (Imre, Michálek, Makovička, Blecha, Doleček, Synek, Maleček, Karas, korm. Hejdušek) 5:47,94, 2. A vokádo (Vitásek, Cígler, Jirka, Dohnal, Matvějev, Melnikov, Litvinčev, Gluchov, korm. P aulín) 5:54,47, 3. Dukla II (Mrkvička, Mašek, Skopal, Karban, V ajčner, Schindler, V entruba, Rusňák, korm. Karásek) 6:02,12.

ŽENY:

Skif

(O stuhu Podolí): 1. Křtěnová (Smíchov) 8:19,49, 2. Vařeková (Přerov) 8:28,98, 3. Lukšová (Slavia) 8:38,64.

Osma

1. Smíchov/Beroun/ČVK Praha/Nerat (D.Nacházelová, K. Nacházelová, Křtěnová, P. Struhová, M. Struhová, Vejnárková, Dušková, Sehnoutková, korm. Žáková) 6:50,53, 2. P ardubice/Louny/Nymburk (Lehká, Čermáková, Pustějovská, Šindílková, Mohrová, V. Kubrychtová, Langová, Slavíková, korm. Planičková) 6:59,68, 3. Smíchov/ČVK Praha (Svojšová, V aňková, Hejtíková, Buzko vá, Hrůzová, Ouvínová, Doubková, Myšková, korm. Krá lová) 7:22,16.

Datum vydání: 28.5.2001

Archiv článků, dnes již neexistujícího deníku Super

Starší články z této rubriky:

Plnokrevníka uvěznil přepravník
Volejbalová paráda přinesla postup!
Hotovo: Koller patří Dortmundu
Hejduk měl v krvi alkohol
Trenér Dukly Liška by uvítal změny
Sýkora chce údajně VÍC PENĚZ

Novější články z této rubriky:

MARADONA SE ROZLOUČIL se slzami v očích
Lvíčata požene hlad po úspěchu
VOŘÍŠEK potřeboval pohodu
Brückner stíhá všechno
Cipro do Plzně, nebo...?
Baránek v Blšanech skončil!