Úvod | Super (rubriky)

Nakupujeme elektrospotřebiče

Možná si ani neuvědomujeme, s kolika elektrickými spotřebiči se běžně setkáváme. Pokud se rozhodnete pro nákup takových přístrojů sloužících k péči o tělo a vlasy, ale třeba také holicích strojků, vysavačů, žehliček a dalších obdobných pomocníků, doporučujeme dodržovat několik důležitých zásad:

Při vybírání přístroje pečlivě zvažte, jaké činnosti a funkce od něj požadujete. Tvrzení, že výrobek nevyhovuje vašim pozdějším nárokům, nemůže být důvodem k reklamaci.

Před prvním použitím si pozorně přečtěte návod. Ten musí být v češtině i v případě, že kupujete zahraniční výrobek.

Výrobky určené pouze pro domácí použití nejsou uzpůsobeny na celodenní zátěž. Pro profesionální služby totiž existují výrobky specializovaných výrobců. Jedná se například o žehličky, vysoušeče vlasů, které vídáme třeba v kadeřnictví apod.

Většina elektrospotřebičů má záruku v délce 6 až 12 měsíců. Začíná datem koupě výrobku a vztahuje se na závady způsobené chybou výroby nebo vadou materiálu.

Doklady o koupi a případných opravách výrobku pečlivě uschovejte po dobu tří let. To by mělo zaručit poskytnutí co nejkvalitnějšího záručního i pozáručního servisu.

Bezplatný záruční servis se poskytne po předložení originálního dokladu o zakoupení výrobku (účtenky) s typovým označením výrobku, datem prodeje a razítkem prodejny.

Záruku uplatňujte u organizace, která vám přístroj prodala nebo u některého z autorizovaných servisních středisek, jejichž přehled většinou výrobce přikládá.

Záruka neplatí, pokud závadu způsobilo mechanické poškození (včetně poškození při přepravě), nesprávné používání, nepozornost, neodvratná událost (živelná pohroma). Záruka se dále neposkytuje, když byl výrobek připojen na jiné síťové napětí, než pro které je určen, a v případě, že úpravy nebo opravy provedou nezplnomocněné osoby.

Zkušenosti ukazují, že velice kvalitní - a přitom poměrně levný - často bývá i výrobek, který se nepyšní nějakou světoznámou značkou. Inspiraci nabízejí naše dnešní přehledy.

Datum vydání: 27.5.2001

Archiv článků, dnes již neexistujícího deníku Super

Starší články z této rubriky:

Jak a kde nakoupíme NEJLEVNĚJI?
Umíte vybrat KVĚTINY?
Kdo šetří, má za tři
INTERNET doručí květiny za vás
UŠETŘIT lze i na žárovce
Levně nakoupit není vůbec jednoduché

Novější články z této rubriky:

Nastal čas tekutých švestek
Neinvestujte do cizího jazyka víc, než je nutné!
Lékaři domácích rozpočtů
Šetříte, kde se dá?
NESOU VÝHODNÉ AKCE skutečně tolik výhod?
Julius Meinl v novém kabátě VELIKOSTI XL