Úvod | Super (rubriky)

Mazda 323 F vše pro rodinu

V současné nabídce osobních automobilů dlouhých čtyři a čtvrt metru zaujímá Mazda 323 F osobité postavení. Spojuje v sobě přednosti kompaktního hatchbacku a kratšího kombi, což uvítají především ti, kdož jednou jezdí v pěti a jindy potřebují při menším počtu pasažérů přepravit víc různých zavazadel.

Zvenku působí tvar karoserie klidným, moderním a funkčním dojmem, avšak největší přednost Mazdy 323 F vyplývá z originální možnosti podélného posuvu zadních dělených sedadel. Nabízí se tak mimořádně variabilní uspořádání interiéru. Pokud například přepravujeme na zadních sedadlech děti, lze zadní sedadla snadno posunout dopředu a zvětší se tak zavazadlový prostor ze základní hodnoty 330 na 416 litrů. Dalšího zvětšení se dosáhne, využijeme-li možnost sklopení části nebo celého zadního opěradla (671 až 756 litrů do výšky dolní hrany oken). Při využití prostoru za předními sedadly až ke stropu vznikne dobře přístupný nákladový prostor značně převyšující jeden m3. Přitom v základním uspořádání zadní řady sedadel je díky rozvoru náprav 2610 mm překvapivě dost místa i pro nohy a pohodlná přední sedadla poskytují solidní prostor i dlouhánům.

Spolehlivost, bezpečnost

V nabídce je čtveřice výkonných motorů (tři benzinové 1.3/53 kW, 1.6/72 kW a 2.0/96 kW a jeden turbodiesel 2.0/74 kW). Ty umožňují adekvátně k danému zdvihovému objemu dynamickou a komfortní jízdu s nízkou hladinou hlučnosti. Určitou daní za nadprůměrné jízdní výkony, které svádějí k využívání, je poněkud vyšší spotřeba. Není také bez zajímavosti, že Mazda 323 F, která se u nás prodává od 369 900 Kč (verze 1.6i Celebration na snímcích se čtyřmi airbagy, protiblokovací a protiprokluzovou soustavou ABS/TCS, autorádiem, centrálním zamykáním, palubním počítačem a dalšími vymoženostmi přijde na 499 900 Kč) patří v Evropě i v USA podle řady zahraničních nezávislých zákaznických testů a anket mezi uznávaně nejspolehlivější a také nejbezpečnější vozy.

Datum vydání: 26.5.2001

Archiv článků, dnes již neexistujícího deníku Super

Starší články z této rubriky:

Korejské rio
Do terénu s tributem
Kupé pro náročné
S traktorem byla legrace
VIN na skle
Praktické Doblo

Novější články z této rubriky:

Velmi podivná loupež
Kouzlení s prostorem
Lze nakupovat po telefonu BEZ RIZIKA?
Zavazadla na míru
SupeRNova