Úvod | Super (rubriky)

Colorado s přehledem ve finále

/DENVER/ Prvním finalistou Stanleyova poháru se stali hokejisté Colorada, kteří zvítězili v pátém utkání finálové série Západní konference nad St. Louis 2:1 v prodloužení. O cennou trofej si zahrají Milan Hejduk a Martin Škoula, naopak pro českého brankáře Romana Turka a jeho tým sezona skončila. St. Louis na účast ve finále čeká od roku 1970. Milan Hejduk si v utkání připsal už dvacátý kanadský bod v play off, když vstřelil první branku svého týmu a pojistil si vedení v soutěži produktivity. V dalším průběhu utkání se překonávali oba brankáři. Johnson, který poněkud překvapivě nahradil Romana Turka, si nakonec připsal 34 úspěšných zákroků a svým výkonem trochu zastínil předchozí představení českého brankáře. ~Dal jim šanci tenhle zápas vyhrát,~ poznamenal obránce Colorada Ray Bourque. Zlomový moment utkání přišel v závěru poslední třetiny, když Alexandr Chavanov inkasoval trest na 2+2 minuty za hru vysokou holí. ~Měl jsem ruce před sebou a nechtěl ho zasáhnout. Vždyť Hejduk potom ani neopustil led. Výrok sudích byl možná trochu diskutabilní,~ řekl Chavanov. První část přesilovky Avalanche k úspěchu nevedla, a tak duel dospěl do prodloužení. ~Nejlepší věc, která nás potkala, byla přestávka před nastaveným časem. Celých patnáct minut jsme prodebatovali,~ ilustroval napjatou atmosféru v kabině Colorada trenér Bob Hartley. Dlouhé oslabení St. Louis se přeneslo i do prodloužení a pro hosty se stalo osudným. Domácí využili výhodu jednoho muže v poli již po 24 sekundách. Asi největší radost z postupu do finále měl veterán Ray Bourque, který se zase o kousek přiblížil zisku prvního Stanley Cupu. ~Jsem hrozně šťastný. Kvůli tomu jsem v Coloradu. Čekal jsem na tuhle šanci velmi dlouho,~ těšil se slavný obránce. Colorado postoupilo do finále NHL poprvé od svého triumfu v roce 1996. Jako vítěz Prezidentovy trofeje odehraje úvodní dva zápasy rozhodující série na domácím ledě.

Datum vydání: 23.5.2001