Úvod | Super (rubriky)

DRBY

NEJUTAJENĚJŠÍMI potomky jsou, pokud jde o děti našich hereckých legend, dcera a syn Raoula Schránila (1910-1998). Oba pocházejí ze Schránilova prvního manželství, oba emigrovali do ciziny v 60.letech a oba teď žijí v Německu, v Mnichově. Ani jeden z nich nešel v tátových stopách. Sandra (62) je astroložkou a její o pár let mladší bratr Raoul je technikem a žije se Sandřinou asistentkou.

NEJLEPŠÍ relaxací jsou pro herce Karla Hlušičku (77) pobyty u moře. ~Nikdy jsem nebyl v českých ani moravských lázních,~ podotknul. ~Horníček a Brodský mně to doporučovali, já si ale myslím, že moře je nade vše. Každoroční dva týdny ve slané mořské vodě dělají s mým organismem pravé zázraky.~ Než vypukla válka v Jugoslávii, jezdil Hlušička k tamnímu moři. Pak začal navštěvovat Řecko a dnes by už mohl sáhodlouze vyprávět o každém větším řeckém ostrově.

NEJVÍCE umělců žije a tvoří, pokud jde o bydliště našich politiků, v těsném sousedství soukromé vily prezidenta V áclava Havla (64) v pražské Dělostřelecké ulici. Bydleli zde, ještě než se sem Havel přistěhoval. Sochař K urt Gebauer (60) žije ve vedlejší činžovní vile a jeho socha trpaslík shlíží ze zahradní zdi na dům Havlových. V blízké Buštěhradské ulici 3 bydlí v třípodlažním soukromém domě sochař Jan Hendrych (64) se svou manželkou, keramičkou Hedvikou Ilečkovou. Hned naproti na rohu Buštěhradské a Dělostřelecké sídlí velké kamenosochařské centrum. O pár desítek metrů dál v Dělostřelecké 7 má v suterénu ateliér keramička Šárka Radová.

NEJMÉNĚ se šetří při jídle Ludmila Formanová (27), naše světově proslulá atletka. Nevyhýbá se ani vepřovému masu, které obvykle sportovci ze svého jídelníčku vyřazují. Zbožňuje červené víno, a když je na návštěvě u maminky, přijde jí k chuti i krásně pečená husa s pěkně vychlazeným pivkem.

NEJVÍCE materiálu u nás spotřebovala na dámský plášť oděvní výtvarnice Ivana Follová (46). Na originální červený kabát použila látku o délce sedmi metrů a šířce 140 centimetrů.

Datum vydání: 21.5.2001

Archiv článků, dnes již neexistujícího deníku Super

Starší články z této rubriky:

Bez klavíru nedám ani ránu, říká zpěvačka Alice Springs
Bee Gees se opět vytáhli
Sexuální akt vyvedený v kovu
Hvězdy muzikálů na stadionu Bohemians
Iva Janžurová se do důchodu nechystá
Vizážistka odhalila Maxovo tajemství

Novější články z této rubriky:

Nesvadbová: On je ochoten koketovat i s popelnicí
Horníčkovi se už lépe dýchá
Tereze Pergnerové VYKRADLY BYT KAMARÁDKY
Dalibor Janda našel záhadnou TRUHLU
Michal David: Prodá své hudební dítě do Paříže?
Kotvald a Hložek JSOU NA SEBE JAKO cizí