Úvod | Super (rubriky)

Premiéra po 100 letech

Slavná rodeo show Buffalo Billa znovu ožívá ve Wild West Boskovice

/BOSKOVICE/ Akční crazy komedii z Divokého západu uvádí jako letošní specialitu westernové městečko Wild West v Boskovicích u Blanska, které zahajuje sezonu v sobotu 28. dubna v 11 hodin. Zábavný přírodní park byl vybudován v bývalé pískovně, věrně připomínající scenerie z dobrodružných filmů. Obyvatelé jedinečné turistické atrakce v ní předvádějí návštěvníkům nefalšovaný Divoký západ.

Divoká představení

Areál je rozdělen do několika částí. Amfiteátr nabízí každý rok nový program. Letos to budou hned dvě premiéry. První z nich je legendární ~mayovka~ Poklad na Stříbrném jezeře v režii Vlastimila Pešky, ředitele brněnského divadla Radost. Uprostřed jeviště bylo vybudováno opravdové jezero, od jehož břehů se zvedá skalní masiv s jeskyní. Na pravém břehu se rozkládá nefalšované apačské pueblo, z druhé strany zase osada bledých tváří. V představení uvidíte 25 obyvatel westernového městečka, 6 až 10 koní (živých), 1 rybu (umělou), a dokonce dvě pravé kozy Lilii a Terezku. Rodeoaréna dostala letos nový povrch pro bezpečnost účinkujících a nové tribuny pro pohodlí návštěvníků. Při Show Buffalo Billa se v ní v režii Luboše Jerryho Procházky představí kromě herců i 15 koní, 4 klauni a 12 kusů hovězího dobytka (šíleně dobré krávy). Během představení se roznáší pivo a cola zdarma.

Mayova romantika

Po divokých zážitcích si můžete oddechnout třeba v traperské pevnosti při vyprávění lovců kožešin či indiánského dědečka v indiánské vesnici. Pro odvážlivce je připravena jízda na koni, hod tomahawkem a oštěpem, střelba z luku, můžete si vylepšit image novým tetováním, nechat si vystavit zatykač na zlotřilého manžela či nevěrnou manželku. (V parných dnech jsou příliš horké hlavy ochlazovány umělým deštěm.) Večer záleží jen na vás, zda se vyřádíte na countrybále, který se neobejde bez kankánu a country tanců, či si raději zazpíváte u táboráku. Ve Wild West Boskovice si prostě každý přijde na své.

Provozní doba: od 24. 4 do 2. 9. V.a VI. - So a Ne, VII. a VIII. denně od 10 hodin (30. 4., 7. 5., 28. 6., 29. 6. a za špatného počasí zavřeno)

Speciální nabídka: zvláštní program pro školní výlety 26 a 27. 6. mateřské školy noční představení, firemní akce pořady na přání, stylové svatby...

Vstupné: do městečka poprvé zdarma představení: 140/70 Kč permanentka: 300 Kč

Ubytování: sruby, indiánská teepee, sheltry, westernové hotýlky cca 250 korun/2 osoby Spacák s sebou!

Stravování: stylové v pěti saloonech (cca 70 Kč)

Doprava: Z Brna směrem na Blansko a Svitavy (45 km), v sobotu jediný vlak z brněnského hl. nádraží v 9:16 h. Informace a rezervace: Tel: 0602/544 660, fax: 0501/453 101 e-mail: wildwest@wildwest.cz

Datum vydání: 27.4.2001

Archiv článků, dnes již neexistujícího deníku Super

Starší články z této rubriky:

Novější články z této rubriky:

Svěcení mladého vína ve Valticích
Opravdový pranýř najdete v Hořicích
Za slavnými na Slavín
Odlezelské jezero stvořila katastrofa
Zrušenou tratí za svatou Zdislavou
Okružní výlet po stopách K. H. Máchy