Úvod | Super (rubriky)

LUNÁRNÍ KALENDÁŘ

na týden od 19. 5. do 25. 5. 2001

Sobota a neděle - Měsíc v Beranu

Zvýšené riziko bolestí hlavy a migrén, pokud můžete, vzdejte se tento víkend kávy a čokolády. Věnujte zvláštní pozornost hlavě a obličeji. Proveďte hloubkovou očistu pleti na obličeji. Proti únavě očí zkuste oční tělocvik - pomalu otáčejte očima ve směru hodinových ručiček. Procházka jarní zelení či lesem vás zbaví přebytečné nervozity a stresu.

Pondělí a úterý - Měsíc v Býku

Býk se rád oddává dobrému jídlu, ale při nadváze buďte opatrní. Úterý je velmi vhodný den pro půst za novu se tělo nejlépe zbavuje škodlivin. Zkuste se maximálně vyhýbat hluku, který by vás v tyto dny mohl velmi obtěžovat. Vyhněte se také chirurgickým zákrokům v oblasti zubů a čelistí, avšak k odstranění zubního kamene je nyní naopak vhodná příležitost.

Středa a čtvrtek - Měsíc v blížencích

Tyto dny jsou více než jiná období náchylná na akutní projevy revmatismu. Velmi vhodné jsou proto preventivní posilující masáže, zvláště v oblasti ramen a záď. Pozor na nachlazení. Vhodná doba pro přípravu zarostlých nehtů. Zastříhněte vlasy, chcete-li aby rychleji rostly. Pro jejich zhoustnutí však vyčkejte do dnů Lva.

Pátek - Měsíc v Raku

Račí žaludek často trpí nervozitou, je daleko citlivější na výběr potravin a množství snědeného jídla. Jezte tedy raději méně a častěji a více dbejte na hygienu stravy. Pijte mátový nebo heřmánkový čaj. Pozor na tuky a na alkohol. Vyhněte se, pokud možno, operacím v oblasti žaludku, hrudi, prsou a slinivky břišní.

Datum vydání: 19.5.2001

Archiv článků, dnes již neexistujícího deníku Super

Starší články z této rubriky:

Zhubnout? To nikdy nedokážu.

Novější články z této rubriky:

SVĚT BYLIN LUBY SKOŘEPOVÉ
PROSKURNÍK si zaslouží náš dík
Máte smysl pro humor?
Naložená kvašená ZELENINA
Pomůže mi jitrocel,
Chraňme si svou kůži