Úvod | Super (rubriky)

Slávisté prožili příšerné odpoledne

Červenobílí podlehli na Strahově Blšanům a Liga mistrů jim možná vypadla z rukou

/ P R A H A / Fotbalisté Slavie už mohli mít Ligu mistrů v kapse, ale budou si ji muset vybojovat až v pátek. Včera prohrávali červenobílí s týmem Blšan už ve 35. minutě po dvou hrozných chybách obrany a Souradových lobech pres brankáře Černého 1:2. Blšanským stačilo bránit a posílat centry do brejků jediného vysunutého útočníka Souradu, který dal svůj první gól v I. lize před dvěma týdny a potřeboval na to asi pět let. Na rozmáčeném Strahově dal dva za pět minut! Slavia začala s vervou, v 18. minutě dala gól (ránu Kuchaře Chvalovský neudržel a Zelenka dorazil na 1:0), ale pak si myslela, že Blšany už jsou ~na lopatě~. Převaha jí nebyla nic platná. Střely zdálky pochytal Chvalovský a zneškodnil i Kuchařovu ~loženku~ zblízka. ~V našich zápasech se Slavií vždy padá dost gólů, nám její hra vyhovuje a moji hráči byli nažhavení. Využití brejkových situací a chyba Černého rozhodly,~ řekl po infarktové koncovce trenér Blšan Miroslav Beránek. Po přestávce byl spoluhráčem Blšanských, kteří bránili i v osmi, hlavně terén. A když už bylo vyrovnání blízko, tak Chvalovský srazil Dostálka, ale rozhodčí Handlíř penaltu nepískl. Co se semlelo v závěru - na to slávisté dlouho nezapomenou. V 80. minutě Bureš při vzdušném souboji ~nasedl~ na Švancaru, Kuka proměnil poněkud kompenzační penaltu na 2:2 a po ~hrubici~ brankáře Černého prohráli červenobílí 2:3. Černý měl balón u nohy, sebral mu ho Devátý a z téměř nemožného úhlu skóroval. Co brankář Slavie dělal - to ví jen Bůh... ~Já bych to taky rád věděl. Zbývalo deset minut a psychická výhoda byla na naší straně,~ prohlásil kouč Slavie Karel Jarolím, o něhož se pokoušely mdloby.

Datum vydání: 19.5.2001