Úvod | Super (rubriky)

Atletika už je NAHÁ

Jitka Burianová: Sportovkyně chtějí být sexy a atraktivní. Nejsem výjimka!

PRAHA - Jak už deník Super s předstihem informoval, Český atletický svaz (dále jen ČAS) se rozhodl k radikální změně image. Na tiskové konferenci v pražském hotelu Pyramida včera představil kolekci fotografií mladých talentovaných reprezentantů Jitky Burianové a Radka Zachovala v poněkud odvážné rovině. Sportovci pózovali před objektivem věhlasného fotografa Jakuba Ludvíka, o jehož ateliér se ~perou~ hvězdy domácího i světového showbyznysu. Ludvík mj. fotil topmodelky Simonu Krainovou, Terezu Maxovou, Janu Štefánkovou, ale také houslového virtuosa Josefa Suka nebo český fotbalový nároďák a mnohé další.

Popularita roste

~Chceme dát svazu jednotnou tvář,~ prohlásil předseda ČAS Karel Pilný a pokračoval: ~Sport se stává komerční podívanou, snaží se přilákat co nejvíce diváků a my se na to snažíme samozřejmě reagovat. Talentovaní reprezentanti Jitka Burianová a Radek Zachoval nám v tom pomohou jako mladí úspěšní čeští sportovci. Ale nejsou jediní. Světový rekordman v desetiboji Tomáš Dvořák je třeba patronem středoškolských soutěží, půlkařky Lída Formanová s Helenou Fuchsovou podporují závody na základních školách. Díky jim zájem o atletiku výrazně roste, a o to nám jde.~ O stoupající oblibě královny sportu svědčí zejména počet registrovaných atletů při ČAS. Je jich přibližně 35 000, což je stejný počet jako před dvanácti lety v celém Československu. Podle svazového manažera Libora Varhaníka je kampaň směřována hlavně na dospívající mládež ve věku kolem patnácti až osmnácti let, která bohužel někdy odbíhá od sportu do hospod nebo k drogám.

Napodobí je?

Atraktivní bruneta Burianová se má stát podle záměru ČAS vzorem pro dorůstající generaci atletek. Stejně tak by se měl stát vzorem i svalnatý Zachoval. ~Lidé očekávají i hezké sportovce. Atletky chtějí být sexy a atraktivní. Já sama nejsem výjimka. Nápad se mi zdál velmi originální, a proto jsem ho s radostí přijala. Fotografie jsou sice odvážné, ale pořád jsem na nich vidět především jako sportovkyně… Spolupráce se svazem byla až do této chvíle pouze jednostranná. Svaz mi vycházel maximálně vstříc a těší mě, že jsem to alespoň reklamním způsobem mohla svazu vrátit,~ uvedla sportovkyně. Manažer Libor Varhaník prohlásil, že k tomu, aby se sportovec stal hvězdou, mu v dnešním době jen světový rekord nestačí. ~Veřejnost nezajímají jen výsledky, ale chtějí poznat i osobnost sportovce. Diváci potřebují hrdiny, chtějí se s nimi ztotožnit, a to je pro budoucnost sportu hodně důležité,~ upřesnil Varhaník. Také pro Radka Zachovala bylo pózování s tretrami přes rameno zajímavou zkušeností. ~Zkusil jsem něco odlišného od atletiky, kde znám jenom posilovnu a ovál. Teď na mě přiběhla vizážistka, musel jsem se líčit a usmívat na povel. Bylo to náročných, ale velmi zajímavých pět hodin. Měl jsem toho plné zuby a už začínám chápat práci profesionálních modelek. Není to žádná legrace,~ svěřoval se Zachoval, svěřenec trenéra Dalibora Kupky.

Datum vydání: 18.5.2001

Archiv článků, dnes již neexistujícího deníku Super

Starší články z této rubriky:

Měl jsem proti sobě vrahy
Můj život s živlem
Ujčík si s NHL hlavu neláme
Víno zalité KRVÍ
KOMISAŘI V ROLI DETEKTIVŮ
CO JE KREVNÍ DOPING?

Novější články z této rubriky:

FARDA se na střídačce třese jako osika
Vondráčkové se líbí Rosický a Nedvěd
Podle Štefánkové vyhrajeme o vous
Co říkají slavní o baráži Belgie - Česko
»EL PIBITO« - TO JE OPRAVDU nový Maradona
Diana Kobzanová by se za hokejistu nevdala