Úvod | Super (rubriky)

St. Louis se vrátilo do hry

NHL play off

ST. LOUIS - Bez jediného gólu na kontě a za stavu 0:2 na zápasy nastupovali hokejisté St. Louis Blues do třetího finále Západní konference NHL proti Coloradu Avalanche. ~Bluesmani~ proto museli za každou cenu vyhrát a v utkání to bylo znát. Domácí byli výrazně střelecky aktivnější, po většinu času se starali o tempo, a i když museli dvakrát dohánět jednobrankové vedení soupeře, nakonec vydřeli výhru 4:3. ~Bavíme se o tom celou sérii. Musíme se tlačit před branku a znepříjemňovat Royovi život. Měl jsem štěstí, že jsem se tak dobře trefil,~ radoval se ze své první branky v play off Jamal Mayers. Hosté se dopředu dostávali pomálu, hned jedna z jejich prvních ran ale skončila na pravé Turkově tyčce. ~Roman se po špatném začátku dokázal vzpamatovat a několikrát nás podržel. Vychytaná výhra ho do dalších zápasů určitě povzbudí,~ chválil Turka trenér Joel Quenneville. V e třetí třetině utkání gradovalo. Šance střídala šanci opět hořelo především v obranném pásmu ~Lavin~ - a ochozy šílely. Vítězný gól ale nepadl. Strhující hokej pokračoval i v nastaveném čase a oba gólmani museli předvádět vrcholné brankářské umění. ~Ležel jsem mimo brankoviště a natáhnout hůl do prostoru, kam asi tak bude Yelle střílet, byla jediná možnost. Naštěstí se od ní puk odrazil do tyče a pryč. Že to nebyl gól, jsem poznal až podle toho, že lidi neřvali,~ řekl Turek ke svému zázračnému zákroku, který uchoval domácím šanci na vítězství. Nakonec štěstí opustilo gólmana ~Lavin~. V jedenácté minutě druhého prodloužení, celkově tedy po více než hodině a půl čistého hracího času, poslal Al MacInnis od vlastní modré puk do útočného pásma a zcela volný Scott Young polovysokou střelou propálil Patricka Roye. ~Věděl jsem, co udělám, ještě než se ke mně puk dostal. Ani nevím, jestli Blake mou střelu tečoval. Snažil jsem se jen vystřelit co nejrychleji,~ popsal trefu hrdina utkání. St. Louis tak po výhře v nejdelším utkání letošního play off snížilo stav série na 1:2 a dnes bude mít, znovu na domácím ledě, šanci srovnat na 2:2.

ZÁPADNÍ KONFERENCE

St. Louis - Colorado 4:3 v prodloužení

Třetiny: 1:2, 0:0, 2:1 - 0:0, 1:0. Branky: 6. Chavanov, 51. Mellanby, 55. Mayers, 91. Young - 7. Bourque (Hejduk), 9. Hinote, 53. E. Messier. Střely na branku: 60:33. Diváci: 19 897. Stav série: 1:2.

Datum vydání: 18.5.2001